David Guetta zrobi oficjalny hymn UEFA Euro 2016

11 Cze 2015

david-guetta-uefa-euro-2016-news

David Guetta został oficjalnym ambasadorem UEFA Euro 2016 i tym samym odpowiada za skomponowanie hymnu tej imprezy. Nie jest wielkim zaskoczeniem wybór akurat tego producenta, ponieważ przyszłe mistrzostwa mają się odbyć we Francji. Biorąc pod uwagę dorobek artystyczny oraz potężną ilość fanów na całym świecie, Guetta niewątpliwe stanie na wysokości zadania i stworzy melodię, która porwie tłumy.

“Wyjawię sekret. Jestem muzycznym ambasadorem UEFA Euro 2016. UEFAEURO zaczynamy!” – David Guetta

Premiera hymnu ma nastąpić podczas wielkiej ceremonii otwarcia na Stade de France, 10 czerwca 2016 roku. Głos w tej sprawie zabrał również prezydent UEFA, Michael Platini.

“Wybraliśmy David Guette, ponieważ całą swoją dotychczasową karierą dowiódł, że potrafi tworzyć muzykę, która inspiruje ludzi na całym świecie. Jego utwory mają w sobie niesamowitą energię więc nie możemy się doczekać aby zobaczyć i usłyszeć go jak dodaje ducha i wzbogaca atmosferę całego turnieju.” – Michael Platini

Oprócz stworzenia głównego motywu do zadań Davida należy również czuwanie nad całą muzyczną identyfikacją imprezy począwszy od utworów puszczanych na stadionach i na muzyce użytej w transmisji kończąc. Francuska gwiazda ma dać z siebie wszystko i zamierza przyczynić się do tego aby to EURO było wyjątkowe i zapamiętane na długo.

“To niesamowicie ekscytujące… być częścią olbrzymiego turnieju piłkarskiego w moim kraju. Muzyka i piłka nożna idą ramię w ramię jeśli chodzi o celebrację i zabawę. Chcę pomóc i uczynić to EURO największym i najlepiej zapamiętanym w historii.” – David Guetta

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.