Deadmau5 i Eric Prydz planują współpracę nad nowym utworem

18 Sie 2015

deadmau5-prydz-collab-news

Joel Zimmerman aka Deadmau5, to osoba, którą albo się kocha, albo nienawidzi. Jego skrajne poglądy wzbudzają wiele kontrowersji. Część osób szanuje go za odwagę do wypowiadania własnego zdania, a inni nazywają “hejterem”. Tak czy siak jednego nie można mu odmówić – talentu do produkcji muzyki. Doskonale wiem, że jest to kwestia gustu, ale myślę, że każdy kto posiada choć trochę otwartości na muzykę, znajdzie co najmniej jedną produkcję Myszy, która wpadnie mu w ucho. To jest nie lada wyczyn!

Miejscem w którym Joel czuje się “jak ryba w wodzie”, jest Twitter. To właśnie tam zaczyna się większość dyskusji. Tym razem nie chodzi o żaden “hejt”, kontrowersyjny komentarz czy nawet głupie zdjęcie. Deadmau5 postanowił podzielić się swoimi wrażeniami na temat nowej produkcji od Eric Prydza, a konkretnie “Opus”. Można powiedzieć, że zachwytom nie było końca.

“O kurde! Kawał dobrej roboty z “Opus” Eric. Dzięki Bogu mogę liczyć na Ciebie jeśli chodzi o prawdziwą muzykę 🙂 Inspirujące.” – Deadmau5

“Kocham to jak melodia w “Opus” tak naprawdę się nie rozdziela… Bardzo przypomina mi Sébastien Tellier – La Ritournelle. Pomysłowa muzyka.” – Deadmau5

Pierwszy szok, to tak miłe zachowanie Joela, a drugi to odpowiedź Prydza, który sam zaproponował wspólne skomponowanie utwory. Warto zaznaczyć, że jakiś czas temu Mysza rozpoczął budowę nowego studia. Co jakiś czas udostępnia kolejne zdjęcia z postępów prac.

“Dzięki! Powinniśmy się wkrótce spotkać i zrobić coś razem. Daj mi znać jak ukończysz budowę studia!” – Eric Prydz

“Tak zrobię! I ani minuty wcześniej. ;)” – Deadmau5

Z tej okazji Instagramie pojawiło się najświeższe zdjęcie z placu budowy nowego studia.

Studio progress report: ceiling hanging supports are in 🙂

A post shared by deadmau5 (@deadmau5) on

Ostatnio informowaliśmy o collabie Dyro z Afrojack. Tak, to jest ciekawe połączenie, ale wyobrażacie sobie co może powstać ze skrzyżowania talentów Prydza i Deadmau5a? Jestem niesamowicie ciekaw co z tego wyjdzie. Jednego jestem pewien – będzie dobrze! Na koniec możecie przesłuchać utwór, który tak bardzo przypadł do gustu Joelowi.

 

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.