Deadmau5 nie miał racji. Jednak można zagrać tę melodię na gitarze!

1 Mar 2018

Tak jak swego czasu mogliśmy dzień w dzień śledzić afery związane z Joelem Zimmermanem, tak teraz – biorąc pod uwagę możliwości Deadmau5’a – nastała cisza. Raz po raz słyszmy doniesienia na temat jego autorskiej sceny “Cube” czy nowej muzyki, ale w sferze przepychanek z gwiazdami EDM jest wyjątkowo spokojnie. Tym razem również skupimy się na muzyce, a konkretnie na nieśmiertelnym “Strobe”.

DON DIABLO & DEADMAU5 & KYGO | Skąd pomysł na alias?

Podczas jednego ze streamów na Twitchu, Joel przesłuchał remix “Strobe” utrzymany w rytmach NuDisco, za który odpowiada Sparkee. Jest to zupełnie inny klimat niż ten znany z oryginału, nie mniej, całość może się podobać. Interpretacja przypadła do gustu Deadmau5’owi, jednak stwierdził on, że linia basowa jest niemożliwa do zagrania na prawdziwej gitarze.

Jako, że żyjemy w czasach internetu i powszechnego dostępu do informacji, znalazł się na świecie człowiek, który powiedział “challenge accepted”. Rękawice podjął gitarzysta i YouTuber o nicku Davie504, który zamieścił trwający 2 minuty 30 sekund film, w którym pokazuje, że… jednak można zagrać tę melodię na prawdziwej gitarze basowej!

Całe nagranie ukazujące, że nawet Deadmau5 nie jest nieomylny, znajdziecie poniżej!

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.