Deadmau5 padł ofiarą hakerów z OurMine

24 maja 2016

deadmau5-ourmine-team-news-main
Coraz większa część naszego życia przenosi się do internetu. Udostępniamy w nim swoją twórczość, pracujemy, rozmawiamy ze znajomymi i uczymy się. Wiąże się z tym jednak pewne ryzyko, czyli możliwość kradzieży naszych danych. Nie tak dotkliwie, ale doświadczył tego Deadmau5, którego profil na SoundCloud został zhakowany przez OurMine Team.

Wczoraj wieczorem wchodząc na profil “Fuck My Life”, naszym oczom ukazywał się następujący widok.

deadmau5-ourmine-team-news

“Cześć Joel, tu OurMine Team, sprawdzamy Twoje zabezpieczenia, skontaktuj się z nami” – OurMine Team

Deadmau5 został poinformowany o włamaniu za pośrednictwem Twittera.

deadmau5-ourmine-twitter

Wchodząc na profil OurMine na Twitterze dowiemy się, że Joel nie jest ich pierwszą “ofiarą”. Celowo napisałem to w cudzysłowie, ponieważ ich celem nie jest zniszczenie konta, a uświadomienie ludziom, że warto dbać o zabezpieczenia. Wiele znanych osobistości podziękowało im za stosunkowo bezbolesną lekcję. Co ciekawe, w styczniu przejęli konta polskiego streamera/youtubera Mandzia.

Aktualnie sytuacja została opanowana, a konto Deadmau5-a zostało przywrócone do stanu sprzed włamania. Dziwi spokojna reakcja Joela, który zwykle jest dosyć wybuchowy, a tym razem podszedł do sprawy z dystansem i spokojem. Pamiętajcie o zabezpieczaniu swoich danych!

Deadmau5 | Facebook | Twitter | Instagram

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.