Deadmau5 pozwał wytwórnię za kradzież utworu

24 maja 2016

Deadmau5 pozwał wytwórnię
Trzeba przyznać, że Joel nie ma łatwego życia. Cały czas ociera się sądy i procesuje z największymi koncernami. Tym razem Deadmau5 pozwał wytwórnię Play Time Records za wydanie skradzionego utworu. Warto tutaj przypomnieć, że jakiś czas temu Joel wytoczył proces producentowi o aliasie Zimmer, który stworzył kawałek nawiązujący do “I Remember” (w opinii Myszy i nie tylko). Sprawa nabrała rozgłosu, jednak w internecie nic nie ginie i nadal możemy przesłuchać kontrowersyjną piosenkę.

Osiem dni temu, Joel zamieścił na swoim profilu SoundCloud utwór o nazwie “Sellout”. Podpis “dajcie mi pieniądze” jasno wskazuje, że jest to kolejny żart z jego strony. Nie wzbudziło to większych kontrowersji, bo ostatnio wręcz zasypuje fanów nowymi kawałkami. Problem polega na tym, że 28 marca tego roku, w sklepach internetowych i na YouTube pojawił się utwór “Purple Eyes” od producenta o aliasie FAKU, który brzmi bliźniaczo podobnie.

“Witajcie amigos! Witajcie w przemyśle muzycznym! Przygotujcie prawników.” – Deadmau5

Oba utwory mają wiele wspólnych elementów i nie trzeba się wsłuchiwać, aby wyłapać podobieństwa. O ile czasem można się z nim nie zgadzać, o tyle tym razem Deadmau5 pozwał wytwórnię za złamanie prawa. Poniżej znajdziecie omawiane produkcje i sami przekonajcie się, że mamy do czynienia z niepodważalnym plagiatem.

1. FAKU – Puple Eyes (28.03.2016)

2. Deadmau5 – Sellout (17.05.2016)

https://twitter.com/cameron_killmer/status/734173397110902784

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.