Deadmau5 wytoczył proces za kradzież “I Remeber”

14 Lip 2015

deadmau5-pozew-i-remember-news

Musimy się do tego przyzwyczaić, że regularnie będą się pojawiać dwa typy postów. Pierwszy o Deadmau5, a drugi o naruszeniu praw autorskich. Jeśli śledzicie informacje na stronie od dłuższego czasu, to zapewne pamiętacie aferę związaną z “Blurred Lines” Pharrella Williamsa i Robina Thicke. Tym razem sprawa dotyczy Joela i znanego utworu “I Remeber”, który powstał we współpracy z Kaskade. Tradycyjnie rozpoczęło się od Twittera.

Krótko mówiąc Deadmau5 usłyszał utwór, który łudząco przypomina “I Remeber”. Jak zawsze jest to sprawa dyskusyjna czy jest to tylko inspiracja czy jednak naruszenie praw autorskich. Konkretnie chodzi o Zimmer – Heartbreak Reputation (feat. Polina), które możecie przesłuchać poniżej (utwór został już usunięty z SoundCloud). Warto również przeczytać artykuł autorstwa Laidback Luke’a, który w trafny sposób komentuje oskarżenia o plagiat (LINK).

Najlepiej jak we własnym zakresie każdy oceni czy to plagiat. Oficjalne rozstrzygnięcie prawdopodobnie zostanie ogłoszone przez sąd do którego trafi pozew. Dla przypomnienia dodaję również link do “I Remeber”.

Zdjęcie: rukes.com

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.