Deadmau5 zmusił duet Krewella do zmiany teledysku. Straszenie pozwem jak zawsze skuteczne!

11 Mar 2018

Narzekałem na brak afer z udziałem Deadmau5’a i wreszcie przyszła pora na kolejną z nich. Tym razem Joel skontaktował się ze swoimi “ulubionymi” artystkami z zespołu Krewella, które użył jego wizerunku w najnowszym teledysku do utworu “Bitch of the Year”. Historia ich znajomości sięga 2015 roku, kiedy to Kanadyjczyk skomentował kontrowersyjny występ dziewczyn podczas Ultra Music Festival 2015. Wówczas zostały one posądzone o brak kabli podpiętych do sprzętu, przez co ruszyła lawina krytycznych komentarzy. Sytuacja była napięta, a i do tej pory czuć napięcie pomiędzy obiema stronami, czego dowodem jest temat tego newsa.

Wydany w Dzień Kobiet teledysk do kawałka “Bitch of the Year” jest stosunkowo prostym nagraniem, gdzie na pierwszym planie są Jahan i Yasmine, a na drugim wyświetlane są obrazy. Jak zauważył jeden z fanów Joela, słynny hełm w kształcie myszy został umieszczony w nieco nieodpowiednim momencie. Dostrzegł to jeden z fanów Deadmau5’a, który wrzucił również screeny.

“Nowa piosenka Krewelli ma dobry przekaz, ale dlaczego wyświetliły one zdjęcie Deadmau5’a zaraz po masonach, gwałcicielach i pedofilach. Przecież jego to nie dotyczy. To celowe naruszenie reputacji, serio” – Harpyi

Wiadomość dotarła do Joela, który odpowiedział w typowym dla siebie stylu i odniósł się nie tyle do umiejscowienia zdjęcia, co do samego utworu.

“W zasadzie bardziej obraża mnie brak talentu i autotune” – Deadmau5

Tak czy siak, Joel zmusił dziewczyny do zmiany teledysku na taki, który nie zawiera jego wizerunku. Oczywiście nie mogło zabraknąć kilku słów wyjaśnienia ze strony Jahan i Yasmine.

“Ktoś zagroził nam pozwem za wykorzystanie jego wizerunku w teledysku. To jest nowa wersja bez jego osoby.” – Krewella

Nie jest to pierwszy raz, kiedy Deadmau5 zmusza innego artystę do edycji teledysku ze względu na swój wizerunek, bo wystarczy przypomnieć sytuację z Marshmello. Czy tym razem Joel zareagował za ostro? To pozostawiam do Waszej osobistej oceny!

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.