Dillon Francis padł ofiarą praw autorskich na SoundCloud

4 Wrz 2015

dillon-francis-soundcloud-remix-madeon-news

Od jakiegoś czasu SoundCloud nie jest już tak przyjaznym miejscem dla producentów muzycznych. Niegdyś oaza i główne miejsce promocji dla osób stawiających pierwsze kroki w komponowaniu muzyki, obecnie jest pod opieką firmy Zefr. Stoi ona na straży praw autorskich do utworów oraz zajmuje się wszelkiego rodzaju roszczeniami. Jedną z dużych wytwórni, która nie doszła do porozumienia z SC jest Sony Music. W związku z tym z portalu zostały usunięte wszystkie produkcje sygnowane logo tego labelu. Do Sony należy wiele gwiazd w tym m.in Madeon. Francuz został zmuszony do zamknięcia swojego profilu na SoundCloud.

Tym razem ofiarą niesnasek padł Dillon Francis. Jakiś czas temu wrzucił na swój profil SC remix utworu Madeona “Imperium”. Musiał go jednak usunąć ze względu na naciski ze strony Sony.

“Chwila, czy Sony Music Global usunęło Twój remix ‘Imperium’? ;(“ – Madeon

Dziwnym zbiegiem okoliczności, wszystkie Tweety Dillona, która odnosiły się do tego zamieszania zostały usunięte. Jak wiemy w internecie nic nie ginie i poniżej przetłumaczyłem odpowiedzi Francisa.

“Kazali mi go usunąć oraz zagrozili, że w innym wypadku zgłoszą moje konto o naruszenie praw autorskich” – Dillon Francis (odpowiedź na pytanie Madeona).

https://twitter.com/JEB_Dude/status/639498434244820992

“Szczerze mówiąc jaki jest problem z remixami? Kto z ich powodu cierpi? Po co atakować artystę, który go wykonał?” – JEB_Dude

“Zgadzam się, to jest promocja oryginalnej wersji, ale oni nie patrzą na to w ten sam sposób co ja” – Dillon Francis

“Przecież Madeon supportuje Twój remix, czy to nie wystarczy? Nie rozumiem tego systemu…” – Adark_

“To nie ma nic wspólnego z Madeonem… Sony posiada prawa autorskie i chce na tym zarabiać” – Dillon Francis

Na sam koniec Dillon zastrzegł, że cała reszta jego twórczości na SoundCloud jest nie do ruszenia.

“Cała moja muzyka jest bezpieczna na SoundCloud i zostanie tam na zawsze” –  Dillon Francis

Patrząc na różnego rodzaju kontrowersje związane z prawami do własnej twórczości, nie dziwię się, że coraz więcej artystów otwiera własne labele.

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.