Dimension zagrał “Essential Mix” dla BBC Radio 1. Mnóstwo nowości!

27 Paź 2019

W 2019 roku Dimension nie zwalnia tempa. Po świetnym secie na Rampage, producent wydał EP-kę, a teraz udostępnił swój nowy, dwugodzinny “Essential Mix” dla BBC Radio 1. Poza jego największymi hitami, możemy usłyszeć cztery ID, z czego jeden z nich to collab z Culture Shockiem. Co przygotował dla nas Dimension w “Essential Mix”?

Dimension “Essential Mix” BBC Radio 1

Dimension to ten typ artysty, który nie przyciąga hejterów. Pochodzący z Londynu producent, na przestrzeni ostatnich lat zdobył popularność i uznanie, remixując utwory dla m.in. deadmau5a, Chase & Status czy Nero.  Został zauważony przez największych reprezentantów gatunku drum and bass, takich jak Andy C czy Sub Focus. Dimension zwrócił na siebie uwagę już w 2015 roku, kiedy to jego singiel “Whip Slap” trafił na 18-te miejsce w ogólnym rankingu TOP 100 na Beatporcie. Jest to wręcz niespotykana sytuacja dla produkcji w gatunku drum and bass.

Punktem zwrotnym w jego karierze był jednak rok 2016, kiedy to wydał dwa single – “Automatik” oraz “UK”. Obydwa zostały uznane, jako “Hottest Record in The World”, z czego ten drugi otrzymał ogromny support od najbardziej znanych, bassowych artystów. Dostrzegł go również Skrillex, który nawet stworzył własny edit. W tym samym roku, Dimension podjął się bardzo trudnego zadania remixując ponadczasowe “Strobe” deadmau5a. Efekt końcowy jest bezbłędny.

Patrząc na całą historię, “Essential Mix” autorstwa Dimension był kwestią czasu. Tak też się stało, bo już teraz możemy przesłuchać dwugodzinny mix Brytyjczyka. Nie zabrakło też tracklisty. Utwory wpisane w kolorze czerwonym oznaczają, że nie zostały jeszcze oficjalnie wydane. Jak widać, jest na co czekać!

Dla mnie najciekawszy jest jednak fakt, że pod koniec mix’u pojawia się remix utworu “Breathe”, pierwotnie wydanego przez Erica Prydza i Roba Swire. Sub Focus grał ten remix już w 2016 roku i nic nie wskazywało na to, że utwór będzie kiedykolwiek wydany. Mam nadzieję, że nie będzie trzeba już długo czekać. Gorąco zachęcam do przesłuchania seta!

Dimension “Essential Mix” BBC Radio 1: bbc.co.uk

O autorze

Avatar autora
ak editor