Dimitri Vegas & Like Mike wyjaśnili na czym polega popularność

12 Paź 2016


Nie tak dawno, Dimitri Vegas & Like Mike udzielili wywiadu dla portalu The Hindu. Większa część rozmowy była skoncentrowana na promocji EDM w Indiach, ale pojawiło się kilka ciekawych pytań, które mają ogólny wydźwięk. W ten oto sposób, Dimitri Vegas & Like Mike wyjaśnili na czym polega popularność, czym jest dla nich muzyka i dlaczego lepiej wydawać pojedyncze kawałki zamiast całych albumów.

Czy wasze więzi rodzinne wykraczają poza muzykę?

Dimitri: Razem dorastaliśmy, chodziliśmy do klubów i poznawaliśmy Ibizę. Każdy z nas wnosi coś innego do występów na scenie, mamy różne pomysły i drogi ich realizacji. Widać to na scenie. Myślę, że to jest to co wyróżnia nas na tle innych artystów.

Mike: Jesteśmy braćmi, więc naturalnie mamy dobry kontakt, co dużo nam ułatwia. Nie ma czasu na nic innego. Chodzi o to, że muzyka jest dla nas pasją, a nie wykonywanym zawodem.

Dlaczego wielu muzyków woli wydawać single zamiast albumów?

Dimitri: W singlu jest więcej skoncentrowanych pomysłów. Nie powinno się zasypać fanów zbyt dużą ilością materiału, bo rynek muzyczny i tak jest przesycony, a pamięć słuchaczy krótka. Co chwila pojawiają się nowe dźwięki, a konkurencja ostra, więc musisz być zawsze na topie.

Mike: Single pozwalają lepiej sprawdzić reakcję fanów niż albumy. Możesz eksperymentować z dźwiękami, a w przyszłości obrać taki kierunek jaki chcesz.

Czy myślicie, że ilość odtworzeń na YouTube oddaje popularność danego muzyka?

Dimitri: Popularność muzyka powinna być mierzona ilością fanów, którzy przychodzą na jego koncert lub – być może – ilością sprzedanych płyt.

Mike: W dzisiejszych czasach, jeśli zajmujesz się produkcją muzyki, olbrzymią rolę odgrywają narzędzia promocji. Dawniej muzyka była przekazywana w fizycznej formie, a nie jak to jest teraz, w internecie. To dobry moment, aby te czasy powróciły!

Czy muzyk powinien być również dobrym odbiorcą (słuchaczem)?

Dimitri: Musisz być dobrym słuchaczem, aby odnieść sukces. Musisz być otwarty na nowe dźwięki i metody produkcji muzyki. Nie możesz się zamknąć w swoim świecie i nie zwracać uwagi na innych.

Mike: Jeśli nie potrafisz docenić dobrej muzyki, to nigdy nie stworzysz dobrej muzyki. Aby docenić dobrą muzykę, musisz być uważnym słuchaczem.

Źródło: thehindu.com

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.