Diplo zdradził przyczynę rozpadu Jack Ü!

15 Mar 2017

jack-u-set-amsterdam-main
Jack U to już historia. Panowie zdążyli wydać mnóstwo hitów, wydawało się, że to duet skazany na sukces, co zresztą się sprawdziło. Jednak nic nie trwa wiecznie, bo 28 sierpnia 2016 roku Skrillex udostępnił tweet o następującej treści: “Zakończyliśmy ostatni występ Jack U w 2016 roku… i na długi, długi czas. Dziękuję wszystkim ludziom za wspieranie nas.” Fani zadają sobie pytanie – dlaczego?

Podczas Q&A Session w Sydney. Diplo odpowiedział na pytanie dotyczące rozpadu duetu:

“Aktualnie tworzę masę nowych rzeczy jako Major Lazer i Diplo. Sprawa Jack U skomplikowała się z powodu wytwórni Atlantic. Skrillex podpisał kontrakt z tym labelem. (…) Nienawidzę wielkich wytwórni i naprawdę nie chcę mieć z nimi nic wspólnego. “

Istotnie, obydwaj panowie nie próżnują jako solowi artyści. W 2017 roku planowany jest album formacji Major Lazer zatytułowany “Music is the Weapon”. Skrillex wrócił do kolegów z rockowego zespołu From First To Last, a także zajął się produkcją kawałków m.in. dla Bruno Marsa.

Miejmy nadzieję, że kiedyś drogi tej dwójki znów się splotą, sądząc przy okazji, że powrót tego duetu jest o parę rządów wielkości bardziej prawdopodobny niż… powrót Swedish House Mafii 😉

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.