Disney sprawdza cierpliwość Deadmau5-a?

13 Sty 2016

deadmau5-pangenerator-news

W czerwcu ubiegłego roku zakończyła się afera związana z Deadmau5-em i Disney’em. Wówczas firma ta postanowiła złożyć pozew przeciwko producentowi, gdzie stwierdzili, że hełm Joela (a tym samym jego logo) za bardzo przypomina postać Myszki Miki. Sprawa odbiła się szerokim echem w internecie, gdzie większość komentarzy była krytyczna wobec Disney’a. Nie zostały ujawnione szczegóły ugody, jednak Deadmau5 nadal może korzystać ze swojego hełmu.

W sieci pojawił się filmik, gdzie zaprezentowana została nowa zabawka od Disney’a. Co ciekawe, została ona zaprojektowana przez polskie studio PanGenerator. Zanim coś więcej napiszę, zobaczcie oficjalną zapowiedź.

Wam też opadła szczęka? Trzeba przyznać, ze projekt robi niesamowite wrażenie. Zgodnie z opisem, MickeyPhon reaguje na źródło dźwięku, sampluje wydawane dźwięki (śpiew, instrument itp.), a następnie tworzy na tej podstawie rytmiczną melodię, która dodatkowo wizualizowana jest na ledowym ekranie.

“Raczej ma mało wspólnego z Deadmau5-em, zarówno jeśli chodzi o formę, jak i funkcje… Ale nie możemy uniknąć tego typu podobieństw. Tak się dzieje, gdy masz do czynienia z ikonami, jak Myszka Miki (w tym wypadku na życzenie i za zgodą Disney’a). Generalnie, każda forma byłaby w jakiś sposób podobna.” – PanGenerator

Trudno się tutaj nie zgodzić z polską firmą. Szczególnie, gdy spojrzymy na złączony obrazek:

Disney-Deadmau5-porównanie

Abstrahując do podobieństw, zabawka robi niesamowite wrażenie. Gratulacje za pomysł i tak estetyczną formę. Polak potrafi!

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.