DJ Awards 2015 – Znamy zwycięzców!

2 Paź 2015

dj-awards-2015-news

DJ Awards, to organizacja non-profit, założona w 1998 roku przez Jose Pascula i Lenny’ego Krarupa. Jej celem jest wyróżnienie najzdolniejszych i najciężej pracujących producentów i DJ-ów. Nagrody przyznawane są podczas corocznej gali, która odbywa się w klubie Pacha na Ibizie. Konkurs ten podzielony jest na kilka kategorii, które wcześniej ustalane są przez specjalną komisję. W jej skład wchodzą promotorzy, wytwórnie muzyczne, menedżerzy, specjaliści od PR-u oraz sami DJ-e. Kandydaci w poszczególnych kategoriach również są nominowani poprzez komisję. Głosowanie odbywa się w internecie, gdzie każdy może oddać głos na wybranego przez siebie artystę w każdej z kategorii. Oprócz tego istnieje również część, która nie podlega głosowaniu, lecz zostaje wybrana podczas panelu. DJ Awards, to wspaniała alternatywa dla wszystkich tych, którzy uważają DJ Mag TOP 100 DJs za zbyt komercyjny i bezsensowny konkurs.

W tym roku nagrody zostały przyznane w aż 21 kategoriach, podzielonych na dwie główne grupy: DJ Awards i Special Awards. Poniżej możecie zobaczyć pełną listę.

DJ Awards

Deep House: Solomun
Breakthrough: Black Coffee
Tech House: Luciano and Hot Since 82
Techno: Carl Cox
Bass: Hannah Wants
International DJ: Hardwell
Trance: Armin Van Buuren
Electronica: Disclosure
Progressive House/ Electro: Hardwell
Newcomer: Cuartero

Special Awards

Cutting Edge: Rokordbox
Dance Nation Of The Year: South Africa
Electronic Music Pioneer: Arthur Baker
Electronic Live Performance: Faithless at BBC Radio 1 20-Ibiza Rocks
Ibiza DJ – Powered by Vicious Magazine: Manu Gonzalez
Ibiza Music Event: IMS Dalt Vila Festival
International Festival – Supported by Pioneer DJ Radio: We Are FSTVL
Ibiza Night: Acid Sundays
Producer: Claptone
Record Label Of The Year: Life and Death
Track Of The Season: “Acamar” Frankey & Sandrino

kryptonit-1

Jako ciekawostkę warto wyjaśnić czym jest statuetka przyznawana zwycięzcom. Ma ona charakter symboliczny, ponieważ według organizatorów jest to kryptonit (z ang. kryptonite). Jego nazwę tłumaczą jako połączenie słów Crypto (kod i tajemnica życia) oraz Nite (nocne życie i związana z tym kultura). Po wyszukaniu tego słowa w Google, pojawia nam się definicja związana z komiksami o Supermanie. Według niej, jest to (nieistniejący w realnym świecie) pierwiastek chemiczny z fikcyjnej planety Krypton. W języku angielskim kryptonite, to potoczne określenie czyjejś słabości.

Źródło: djawards.com

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.