DJ Khaled o kompromitacji na EDC Las Vegas: “Próbowali sabotować mój występ!”

dj-khaled

Wczoraj po południu naszego czasu zakończyła się siódma edycja EDC Las Vegas, jednak echa i kontrowersje nie milkną. Wszystko za sprawą seta DJ-a Khaleda, który – powiedzmy sobie bez ogródek – nie wyszedł tak, jak powinien.

Sprawa była następująca – występ rozpoczął się z około dwudziestominutowym opóźnieniem z powodu problemów technicznych, które utrzymywały się podczas występu popularnego za wielkim jeziorem DJ-a i producenta wielu radiowych przebojów. W połączeniu z samą strukturą seta, która nie do końca pasowała do tego, do czego są przyzwyczajeni bawiący się podczas imprezy goście spowodowało, że artysta został po prostu “wybuczany”.

Na domiar złego organizatorzy postanowili skrócić jego występ, który ostatecznie zamiast planowanej godziny, potrwał około 20 minut. Spowodowało to zdecydowaną reakcję Khaleda na jego Instagramie, gdzie wylądował wpis oskarżający Insomniac o… sabotaż jego seta!

“Próbowali sabotować mój występ… Nie mogli uzyskać odpowiedniego dźwięku na mój występ, więc stałem na scenie bez dźwięku, ale gdy udało im się to naprawić, postanowili skrócić mój set” – DJ Khaled

Ostre słowa DJ-a z Nowego Orleanu są, rzecz jasna, absurdalne. Ciężko bowiem mówić o sabotażu, gdy na tej samej scenie, tego samego dnia podobne problemy spotkały także innych twórców – Cheta Portera i Marshmello. Owe komplikacje miały miejsce zapewne z powodu panujących w tamtym rejonie bardzo wysokich temperatur.

Sprawę tę skomentował ktoś, kto dawno nie wypowiadał się w kontrowersyjny sposób. Tak, chodzi o Deadmau5’a, który postanowił napisać parę kąśliwych wpisów na swoim Twitterze.

“‘Sabotowali mój set! Mój dźwięk nie był dobry’ – zapiszę to sobie.” – Deadmau5

“1. Kim do chuja są ci ludzie na scenie? 2. Co on kurwa robi? 3. EDC 4. Lol.” – Deadmau5

Moim zdaniem dosyć absurdalnym jest zapraszanie na stricte EDM-owy festiwal kogoś, kto jest z zupełnie innej bajki (przypomnę – DJ Khaled produkuję muzykę RnB), a w szczególności kogoś mającego dosyć osobliwy styl koncertów. Widać to doskonale na nagraniu z seta, tylko radzę obejrzeć jak najszybciej, bowiem filmiki z tego występu zaskakująco szybko znikają z YouTube!

O autorze

Avatar autora
Patryk Wojtanowicz editor