DJ Obi pobił rekord świata w długości seta!

14 Lip 2016

DJ Obi
DJ Obi pobił rekord świata w najdłuższym zagranym secie! Nigeryjski DJ może i nie jest znany na międzynarodowej scenie, jednak jego zaangażowanie w przedsięwzięcie oraz sam rekord są naprawdę imponujące.

Obi grał przez 10 dni w Sao Cafe, które mieści się w Lagos. Dokładnie mówiąc, grał nieprzerwanie przez 229h. Tym samym pobił rekord należący do polskiego DJ-a Norberta Selmaja, który w 2014 roku w Dublińskim Underground Tempel Bar występował przez 200h.

Podczas pobijania rekordu, DJ Obi mógł w trakcie godziny zrobić sobie tylko jedną 5-minutową przerwę. Aby utrudnić sprawę, cały czas ktoś musiał być na parkiecie. Set trwał od 22 czerwca do 1 lipca. Miał jedynie dozwolone dwie godziny przerwy na dzień.

Mimo tego, że Obi był monitorowany przez zespół medyczny i dokarmiany specjalnymi odżywkami, rekord nie wymagał nieludzkiego wysiłku fizycznego. Grający na Serato – DJ Obi, nie mógł powtórzyć tracku dwukrotnie w przeciągu czterech godziny. Łatwo powiedzieć trudniej zrobić, czekamy na kolejne rekordy.

Dla zainteresowanych krótki materiał BBC na temat przygotowań DJ-a Obi do bicia rekordu.

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.