DJ Snake podbija listy przebojów. “TAKI TAKI” z potrójną platyną!

20 Lis 2019

William Grigahcine znany szerzej jako DJ Snake, to postać której nikomu nie trzeba przedstawiać. W skład jego dorobku artystycznego wchodzą dwa albumy studyjne to część dorobku francuskiego producenta. Najnowszy z nich, to krążek o nazwie “Cart Blanche”, który zawiera przebój “Taki Taki”.

 

Początek drogi do platyny

28 września, William zaprezentował nowy utwór noszący nazwę “Taki Taki”. Powstał on we współpracy ze znanymi artystami, jak Selena Gomez, Cardi B, Ozuna. Singiel został utrzymany w rytmach Moombahtonu, w których francuski producent skutecznie się odnajduje. 9 października ukazał się również oficjalny teledysk do “Taki Taki”. Premiera utworu dała jasno do zrozumienia że DJ Snake celuje w topowe miejsca wszelakich notowań.

DJ Snake – Taki Taki ft. Selena Gomez, Ozuna, Cardi B

Notowania nie pozostawiają złudzeń

1 miejsce – Hiszpania (PROMUSICAE)
1 miejsce – Portugalia (AFP)

2 miejsce – Francja (Top Singles & Titres)
2 miejsce – Włochy (FIMI)

3 miejsce – Holandia (Single Top 100)
3 miejsce – Szwajcaria (Singles Top 100)

To tylko kilka przykładów pozycji, które utwór zajął w różnych notowaniach. W wielu pozostałych oscyluje wokół Top 5 bądź dalej, jednak notowania to jedno, ale równie ważne jak konkretny utwór się sprzeda i tutaj zamierzamy do tytułu newsa.

https://twitter.com/djsnake/status/1195395217404387335

15 listopada, William za sprawą swoich kont społecznościowych podzielił się informacją, że utwór “Taki Taki” pokrył się potrójną platyną na terenie USA. Oficjalna data wpisu do rejestru przypada na 15 sierpnia (dane ze strony RIAA). Zagłębiając się w temacie możemy prześledzić historię nagród dla utworu:

5 Grudnia 2018 – Złoto + Platyna
14 Lutego 2019 – 2 x Platyna
15 sierpnia 2019 – 3 x Platyna

Platyna niejedno ma imię

“Taki Taki”, to bez wątpienia jeden z większych komercyjnych sukcesów francuskiego producenta, jednak nie jedyny. Należy pamiętać, że rekord ilości okryć platyną należy do singla “Turn Down For What?” (we współpracy z Lil Jon’em), który miał swoją premierę 13 grudnia 2013 roku. Ostatnią, bo szóstą platynę, zdobył 13 września 2018 roku. Kolejnymi singlami z dorobku Francuza są: “Lean On” (MØ ft. Major Lazer) 4x platyna, “Let Me Love You” (ft. Justin Bieber) 4x, idąc dalej mamy “You Know You Like It” (ft. Alunageorge) 2x, Middle (ft. Bipolar Sunshine).

Dość istotną, bo pojedynczą platynę zdobył cały pierwszy studyjny album DJ’a Snake’a, a mianowicie “Encore”. Kamień milowy został zdobyty 23 sierpnia 2018 roku, czyli przeszło dwa lata po premierze.

Utwór “Taki Taki” pochodzi natomiast z drugiego albumu noszącego nazwę “Carte Blanche”, który swoją premierę miał 26 lipca 2019 roku. Czy i tym razem DJ Snake sięgnie po platynę dla swojego albumu? Czas pokaże!

Zobacz również:

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.