DJ Snake świętuje swoje rekordy i zapowiedział nową muzykę. EDM czy Pop?

29 Cze 2017

dj-snake-rekordy-news

Po krótkiej przerwie, DJ Snake wznowił ruch na swoich mediach społecznościowych. Minął miesiąc od powrotu i dopiero po tym czasie dostaliśmy więcej informacji na temat poczynań jednego z najbardziej rozchwytywanych producentów EDM. Możemy się spodziewać nowego utworu!

Co prawda, nie są znane szczegóły dotyczące daty premiery czy stylu, w którym Francuz wyprodukował swój nowy singiel. Nie wiemy również, jak się ta kompozycja ma nazywać, ale jedno jest pewne – wpisie Williama na Twitterze nie pozostawia wątpliwości, że możemy się spodziewać nowej muzyki. Warto zaznaczyć, że będzie to pierwsze wydanie od czasu debiutanckiego albumu z ubiegłego roku, noszącego nazwę “Encore”.

“Nowa muzyka w drodze!” – DJ Snake

Ale to jeszcze nie koniec. Czas bowiem zagłębić się w cyferki, ponieważ w tej właśnie materii DJ Snake ma naprawdę sporo powodów do świętowania. Liczniki biją nieubłaganie i w przypadku francuskiego producenta wybiły już naprawdę wysoko:

– 4 miliardy wyświetleń na YouTube
– 3 miliardy odsłuchów na Spotify
– 28 milionów sprzedanych plików w sklepie iTunes

Wystarczy spojrzeć na dyskografię wypełnioną przebojami i od razu wiadomo skąd takie rekordy. Chodzi zarówno o eventowe killery pokroju “Turn Down For What” czy “Get Low”, jak i radiowe, a często nawet popowe kawałki, np. “Lean On” czy “Let Me Love You”, w którym wokalnie udzielił się Justin Bieber.

Dosłownie garstka gwiazd muzyki rozrywkowej wywodzących się ze świata EDM może się poszczycić takimi statystykami, dlatego też bez krępacji możemy mówić o DJ-u Snake’u, jako o jednej z najważniejszych postaci w przemyśle muzycznym.

Zdjęcie: rukes.com

O autorze

Avatar autora
Patryk Wojtanowicz editor