DNF i Dhany odświeżyli znane “Hit My Heart”. Klasyk w nowym wydaniu!

20 Mar 2020

W polskiej wytwórni FRKNTN pojawiła się prawdziwa perełka autorstwa Dawida Nowaka aka DNF oraz włoskiej wokalistki Dhany. Wspólnie postanowili odświeżyć znany przebój “Hit My Heart”, który zapewne wielu z Was pamięta z lat młodości. Klasyk ten nabrał nowego, współczesnego brzmienia, jednak nie zatracił swojego wyjątkowego klimatu. Jak doszło do współpracy DNFa i Dhany oraz ich wspólnej premiery w FRKNTN?

DNF i Dhany z współczesną wersją “Hit My Heart”

Polska wytwórnia FRKNTN poszerzyła swoją dyskografię o wyjątkową premierę. Jeden z założycieli labelu i kolektywu – DNF, nawiązał współpracę z pochodzącą z Włoch wokalistką Dhany. Jej alias możecie kojarzyć z przebojów, które stworzyła wspólnie z Benassi Bros. Jednym z nich jest słynne “Hit My Heart”, które dobrych kilkanaście lat temu królowało w europejskich klubach.

Dziś ukazała się odświeżona wersja tego klasyka, za którą odpowiadają DNF oraz wspomniana Dhany. Wspólnie stworzyli nowoczesną odsłonę “Hit My Heart”, która dodała brzmieniu powiewu świeżości, ale nie zatraciła ducha oryginału. Dawid postanowił obniżyć tempo utworu ze 134 do 124 BPM, a wokalistka ponownie nagrała wokal. Więcej o genezie i kulisach produkcji opowie DNF, któremu zadałem kilka pytań dotyczących tej premiery.

ZOBACZ WIĘCEJ

DNF i Meywenz z bass house'owym mocarzem "Don't Be Scared". Nówka z FRKNTN!

DNF o współpracy z Dhany i kulisach produkcji “Hit My Heart”

1. W jaki sposób nawiązałeś współpracę z Dhany? Znacie się osobiście czy pracowaliście zdalnie?

Z Dhany poznałem się za sprawą naszego wspólnego znajomego Dariusza Chojnackiego z firmy Stars Broker, który na co dzień zajmuje się koncertami Dhany. Zrobiłem wstępne demo, wysłałem do Dariusza, a on pokazał to Dhany. Zaraz po tym połączył nas przez WhatsApp – tak zaczęła się nasza współpraca nad utworem.

2. Dlaczego zdecydowaliście się na odświeżenie właśnie “Hit My Heart”, a nie innego utworu z repertuaru Dhany?

Czynnikiem przeważającym jest fakt, że bardzo lubię ten kawałek w oryginalnej wersji. Kilka razy widziałem reakcje ludzi na ten utwór podczas imprezy i myślę, że każdy klubowicz zna ten wokal. Potwierdza to fakt, że track był wielkim hitem nie tylko w Polsce, ale i chociażby Francji, Włoszech czy Rosji. Szczerze mówiąc, zawsze chciałem go odświeżyć i ciesze się, że pojawił się w moim katalogu na Spotify. Oficjalny klip możecie zobaczyć na kanale FRKNTN na YouTube.

DNF & Dhany – Hit My Heart (Official Music Video)

3. “Hit My Heart”, to klasyk muzyki elektronicznej. Czy mieliście jakiś plan zanim usiedliście do pracy? Jakieś założenia co do brzmień i gatunku muzycznego?

Kiedy zaczynałem pracę nad wersją instrumentalną, chciałem bez wielkich kombinacji zachować melodię z oryginału. Głównym założeniem było, aby “Hit My Heart” brzmiało jak Hit My Heart, a nie totalnie nowy track. Oryginalnie utwór miał 134 BPM – co było normalne w latach ’00, ale finalnie obniżyłem tempo do 124 BPM, dzięki czemu track nabrał nowoczesnego i bardziej “uczuciowego” klimatu. Dhany na nowo nagrała w swoim studiu wokal, a ja mogłem już zadbać o dopracowanie szczegółów i sfinalizowanie mix’u.

4. Czy macie w planach odświeżenie również innych utworów z wokalem Dhany?

Na dzień dzisiejszy ciężko powiedzieć, bo wydanie nowej wersji numeru sprzed 16 lat to długi proces, pełen zależności i decyzji osób trzecich. Często publisherzy odrzucają zapytania od producentów, albo wytwórnie mające prawa do oryginału już nie istnieją. Mogę jednak zdradzić, że 8 kwietnia wydamy dwa remixy tego utworu, które stworzyli DBL oraz MYLØ.

Na pytania odpowiedział Dawid Nowa aka DNF

Dhany jest wyjątkowo zadowolona ze współpracy

Dhany również postanowiła skomentować współpracę z DNFem, jak i wytwórnią FRKNTN. Okazuje się, że już od jakiegoś czasu chciała stworzyć współczesną wersję “Hit My Heart”, jednak szukała odpowiedniego producenta. Tak jak wspomniał Dawid, do współpracy doszło dzięki Dariuszowi Chojnackiemu – menadżerowi Dhany. Artyści wykreowali wspólną koncepcję, a biorąc pod uwagę, że już pierwsza wersja utworu była tą właściwą, oboje mieli taką samą wizję na odświeżenie.

“Hej, jestem Dhany, pochodzę z Włoch, od lat 90′ jestem wokalistką i autorką tekstów. Cieszę się, że mam okazję opowiedzieć o moim nowym projekcie, z którego jestem bardzo dumna.

Miałam w głowie pomysł, aby zaangażować międzynarodowego producenta w stworzenie odświeżonej wersji przeboju ‘Hit My Heart’, który nagrałem wspólnie z Benassi Bros. Wielu klubowiczów, DJ-ów i fanów z całej Europy prosiło o to.

Mój menadżer Dariusz Chojnacki z agencji Stars Broker – East West Event, przedstawił mnie znanemu i utalentowanemu, polskiemu producentowi o aliasie DNF z wytwórni FRKNTN. Uznaliśmy, że jego świeże, nowoczesne i wyraziste brzmienie będzie idealne do tego utworu.

Głównym celem było stworzenie czegoś nowego i pasujące do aktualnego brzmienia prezentowanego w klubach, a jednocześnie zachowanie klimatu oryginalnej wersji i melodii, którą kojarzą fani. DNF od razu wpadł na odpowiedni pomysł i jak tylko odsłuchałam pierwszą wersję, od razu wiedziałam, że to jest dokładnie to co chcieliśmy osiągnąć.

To samo dotyczy teledysku. DNF przedstawił mi koncepcję na animowane wideo i uznałam to za idealny i nowoczesny motyw. Poza tym, gdy ma się ponad 40 lat, to zawsze dobry wybór by stać się postacią z kreskówki 🙂

Jestem bardzo zadowolona z naszej współpracy i nie mogę się doczekać reakcji fanów. Wytwórnia FRKNTN, to wspaniały zespół i nie mogłam sobie wymarzyć lepszej ekipy do współpracy.” – Dhany o współpracy z DNF i wytwórnią FRKNTN

ZOBACZ WIĘCEJ

Skytech i DNF z nowym utworem "Open Your Mind". Polska siła w natarciu!

Trudna misja zakończona sukcesem

Nie ulega wątpliwości, że premiera odświeżonej wersji klasyka, jakim niewątpliwie jest “Hit My Heart”, to ważny krok dla DNFa, jak i wytwórni FRKNTN. Nowe aranżacje znanych utworów, to zadanie, które wiąże się z surową opinią fanów oryginału. DNF i Dhany zdali egzamin, bo ich wspólna interpretacja zachowała klimat pierwotnej wersji, z którą wielu z nas ma tyle wspomnień. Kawałek ma spore szanse na sukces, a każdy z Was może dołożyć do tego swoją cegiełkę, odtwarzając utwór na Spotify i YouTube.

DNF: Facebook | Instagram | YouTube | SoundCloud
Dhany: Facebook | Instagram
FRKNTN: Facebook | Instagram | YouTube

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.