DNF i Meywenz z bass house’owym mocarzem “Don’t Be Scared”. Nówka z FRKNTN!

28 Lut 2020

Kolektyw, wytwórnia, ale przede wszystkim grupa przyjaciół – tak można opisać markę FRKNTN, która coraz prężniej działa na polskim rynku. Dziś ukazał się utwór jednego z członków zespołu, Dawida Nowaka aka DNF, który połączył siły z innym polskim producentem o aliasie Meywenz. Wspólnie stworzyli potężny, bass house’owy numer o nazwie “Don’t Be Scared”, który dziś ma swoją premierę i to wraz z teledyskiem!

DNF z pasmem sukcesów

Zarówno miniony rok, jak i początek obecnego, są dla DNFa wyjątkowo udane. Spośród wielu sukcesów można wymienić dwa utwory ze Skytechem, czyli “Touching Me” i “Open Your Mind” oraz solowy kawałek “I’m Back”, z czego wszystkie trzy ukazały się w wytwórni CYB3RPVNK należącej do R3haba. Warto również przypomnieć “Gucci” stworzone z I.GOT.U i Daav One, które zostało bardzo ciepło przyjęte przez fanów FRKNTN.

DNF – I’m Back (Official Music Video)

Powiew świeżości na polskiej scenie

A skoro wspomniałem o FRKNTN, to wróćmy do najnowszego dzieła Dawida, które powstało we współpracy z Meywenz. Mowa o “Don’t Be Scared”, które dziś ma swoją premierę i które z pewnością pokochają fani bass house’owych brzmień. Kawałek już od pierwszych dźwięków przyciąga hipnotyzującym wokalem, który jest jedynie wstępem do mocnego i – w pozytywnym sensie – pokręconego dropu. To idealne połączenie stylu DNFa i Meywenza, a całość jest powiewem świeżości na polskiej scenie muzyki elektronicznej. Dawid opowiedział w kilku słowach, w jaki sposób doszło do collabu i jak powstało “Don’t Be Scared”:

“Po raz pierwszy usłyszałem muzykę Meywenza w 2019 roku, gdy wydał track w naszym labelu. Bardzo lubię eksperymenty, dlatego postanowiłem zaprosić Michała do studia na małe session. Po trzech dniach wspólnej pracy zrodził się pomysł na ‘Don’t Be Scared’. Wspólnie postawiliśmy pierwsze demo, które kilka tygodni później sfinalizowałem, podczas kampu producenckiego w Poznaniu.” – DNF

Kim jest Meywenz?

Swego rodzaju zagadką może być postać Meywenza. Przypomnę, że już raz zawitał on do wytwórni FRKNTN, za sprawą utworu “Konnichiwa”, który stworzył wspólnie z Naski i Lunatique. Ostatnio wspominałem jego alias przy okazji zwycięskich remixów w konkursie, który zorganizował Sikdope. Z informacji, które uzyskałem, jest to 26 letni producent z Torunia, który już od najmłodszych lat interesował się produkcją muzyki. Eksperymentował z wieloma odmianami elektroniki, aż wreszcie pozostał przy szeroko pojętej muzyce House. Warto śledzić jego poczynania, bo dopiero się rozkręca!

ZOBACZ WIĘCEJ

Sikdope wydał 10 remixów "Follow". Cztery wersje od Polaków!

Niezwykle udany collab polskich producentów

Śledząc kolejne utwory, które wychodzą nakładem FRKNTN, widać ogromny potencjał tej wytwórni. “Don’t Be Scared” jest idealnym przykładem udanego, muzycznego eksperymentu, którego autorami są DNF i Meywenz. Osobiście mam nadzieję, że to nie był ostatni raz, gdy wspólnie zasiedli w studiu, bo widzę ogromny potencjał tego duetu.

Poniżej znajdziecie link do odsłuchu, jak i teledysku do “Don’t Be Scared”, który ukazał się na oficjalnym kanale FRKNTN. Warto również śledzić media społecznościowe DNFa, Meywenza, jak i wytwórni FRKNTN, bo z pewnością szykują dla nas jeszcze wiele niespodzianek!

DNF: Facebook | Instagram | YouTube | SoundCloud
Meywenz: Facebook | Instagram | SoundCloud
FRKNTN: Facebook | Instagram | YouTube

DNF x Meywenz – Don’t Be Scared (Official Video)

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.