Don Diablo otwiera nową wytwórnię? Pierwsze informacje o Future

3 Sty 2020

Niezawodna społeczność Hexagonians zgromadzona na Reddicie ponownie dała o sobie znać. W sieci pojawiły się okładki utworów, które mają się ukazać w Hexagon w 2020 roku. Nie byłoby w tym nic specjalnego, gdyby nie jedna z nich, która sugeruje założenie nowego labelu lub sub-labelu Don Diablo. Czym może być wytwórnia Future?

“Future” nową wytwórnią Don Diablo?

Hexagon jest jedną z najlepiej prosperujących wytwórni muzyki elektronicznej. Z początku stosunkowo niezależny label, następnie trafił pod skrzydła Spinnin’ Records, które to z kolei należy do Warner Music Group. Regularne premiery, muzyczne eksperymenty i przesympatyczna osobowość Don Diablo sprawiły, że każdego roku obserwujemy rozrost marki Hexagon i związanych z nią artystów.

Taki rozwój stwarza wiele możliwości, które trzeba uporządkować. Pierwszym krokiem w tym kierunku było otworzenie w październiku 2019 roku, sub-labelu Hexagon o nazwie Generation Hex. Zagadką pozostawało, za jakie brzmienia będzie odpowiadał nowy label. Swoją koncepcją podzielił się jeden z fanów Don Diablo, który jednocześnie poddał pod rozwagę opcję jeszcze jednej wytwórni, której nazwa widnieje na środkowej okładce.

Okładki nadchodzących premier z Hexagon i sub-labeli

“Menedżment wytwórni powiedział w jednym z radio show, że Hexagon obierze bardziej popowy kierunek, Generation Hex skupi się na klubowych brzmieniach, a nowy sub-label Future będzie czymś w stylu ‘Talent Pool’ Spinnin’ Records” – wpis z Hexagonians Reddit

Czy taki podział Hexagon ma sens?

Zakładając, że teoria z Reddita jest prawdziwa – zastanówmy się czy taki podział ma w ogóle sens. Bez wątpienia najnowsze produkcje Dona, jak np. “Congratulations”, mają radiowe zacięcie. Być może jest to kierunek w jakim chce podążać, a tym samym kierunek rozwoju głównego labelu – Hexagon. Nie zmienia to faktu, że korzenie wytwórni i jej społecznością są ściśle związane z klubową muzyką elektroniczną. Tutaj z pomocą przyszłoby Generation Hex, które odpowiadałoby za premiery właśnie takich utworów.

Na koniec pozostaje kwestia nowego sub-labelu Future, który miałby odpowiadać za promocję młodych talentów. Jest to tylko jeden ze scenariuszy, ale nazwa sama w sobie sugeruje, że taki może być cel tego projektu. Byłby to idealny, domykający całość koncepcji puzzel, który łączy komercyjny sukces, klubową muzykę i wspieranie młodych talentów.

Czym ostatecznie będzie “Future” i jaki kierunek obierze Hexagon? Tego dowiemy się już niedługo, bo prawdopodobnie 10 stycznia wyjdzie widniejący na środkowej okładce “Halcyon”, za który odpowiadają Danny Olson i Henry Hartley. Dostępny w sieci fragment wskazuje na brzmienia związane z Future Bass, z którymi z pewnością nie jest kojarzony Hexagon. Pozostaje czekać na ostateczne rozwiązanie zagadki!

Źródło: www.reddit.com

Zobacz również:

Don Diablo – Never Change | Official Music Video

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.