Don Diablo uruchamia swoją własną kryptowalutę. Kolejna moda w świecie EDM?

15 Mar 2018

Aktualnie trwa trasa koncertowa Don Diablo związana z premierą albumu “Future”, która miała miejsce w ubiegłym miesiącu. Patrząc na działania reklamowe holenderskiego producenta, to należy przyznać, że kariera Dona jest prowadzona bardzo spójnie i umiejętnie. Nawet niedawne kontrowersje związane z wpisem na Twitterze, nie przyćmiły jego wizerunku. To wszystko doprowadziło do tego, że producent ma na scenie EDM bardzo wysoką pozycję oraz rzeszę oddanych fanów, do których kieruje swój nowy pomysł.

Jest nim Hexcoin, czyli wirtualna waluta, która jest powiązana z innym nowym projektem Holendra – nazywa się on Hexagonia. Jest to pomysł oparty na wirtualnej rzeczywistości, powiązany ze sklepem z gadżetami oraz czymś na kształt platformy mającej na celu integrację Hexagonians na całym świecie. Dla posiadaczy waluty będą także proponowane specjalne atrakcje – chociażby livestreamy czy filmy.

Don Diablo wypowiedział się na temat połączenia świata muzyki i nowych technologii w taki sposób:

“Jako twórca muzyki elektronicznej, zawsze byłem zaangażowany w technologię. Chciałem połączyć to ze swoją sztuką. Dzięki Hexcoinowi i Hexagonii widzę przyszłość, w której dystans między fanem, artystą i technologią się rozmywa, a kreatywność jest uwalniana na różne sposoby. Jestem naprawdę podekscytowany tym, że mogę powitać Hexagonians i przyszłych fanów w nowej erze technologii w muzyce.” – Don Diablo

To może być ciekawe doświadczenie. Don jest bardzo mocno związany z nowinkami technologicznymi, co zresztą możemy zauważyć w klipach czy identyfikacji wizualnej Holendra. Kto wie – może nowy projekt twórcy wytwórni Hexagon okaże się pionierski dla sceny EDM?

O autorze

Avatar autora
Patryk Wojtanowicz editor