Don Diablo – Wzruszająca opowieść o śmierci ojca

30 Cze 2015

don-diablo-dzien-ojca-news

Nie słucham zbyt wielu radio show, ale z jakiegoś powodu Hexagon Radio od Don Diablo regularnie gości na mojej playliście. Nawet ostatnio zastanawiałem się co wyróżnia akurat tę audycję i bardzo szybko uzyskałem odpowiedź. W 21 epizodzie jak zawsze mogliśmy usłyszeć nowości ze świata muzyki, skoncentrowane głównie wokół Future House. Oprócz tego różne opowieści na temat ostatnich występów Don Diablo oraz jedno, szczególne wyznanie.

Stałym punktem tego podcastu jest Flashback, czyli prezentacja jednej ze starszych produkcji Don Diablo. Zwykle towarzyszy temu krótka anegdota na temat powstania konkretnego utworu. Tym razem Holender zagrał kawałek o nazwie “The Artist Inside”, który powstał we współpracy z JP Cooper. Jest to szczególna produkcja, ponieważ powstała w celu uczczenia pamięci ojca Don Diablo, który zmarł na raka.

“W tym tygodniu wybrałem dla Was utwór, który jest ściśle związany z Dniem Ojca. Jest to dla mnie wyjątkowo ważny, ale i trudny dzień, ponieważ mój tata zmarł kilka lat temu. Nadal codziennie o nim myślę, codziennie za nim tęsknię. Myślę, że każdy stracił kogoś ważnego więc wiecie, że tak naprawdę ból nigdy nie staje się mniejszy, ale trzeba znaleźć sposób żeby sobie z tym poradzić. W moim życiu zdarzyło się wiele przykrych rzeczy, ale zawsze staram się myśleć pozytywnie i się nie poddawać.” – Don Diablo

Ogólny przekaz całej opowieści jest niezwykle pozytywny. Don postanowił wyciągnąć z tego tragicznego zdarzenia wszystko co najlepsze. Wyznał, że jest to dla niego niezwykła motywacja do działania. Postanowił również podziękować ojcu za to, że to dzięki niemu jest tym kim jest. Swój smutek postanowił przekuć w piosenkę, której słowa bazują na liście, który chciał przeczytać ojcu przed śmiercią.

“W tym konkretnym przypadku chcę aby mój ojciec był ze mnie dumny, gdziekolwiek jest, tam na górze. Znalazłem w tym motywację i oddanie do tworzenia muzyki. Dziękuję za to mojemu tacie. To on jest tym artystą we mnie i to on sprawił, że jestem tym kim jestem. Melodię do tej piosenki ułożyłem, gdy był w szpitalu, czekałem na niego. Słowa bazują na liście, który chciałem mu przeczytać przed śmiercią. Zawarłem w nim wszystko za co mu dziękuję jednak nie zdążyłem tego zrobić. Postanowiłem stworzyć piosenkę, która zostanie zagrana na jego pogrzebie.” – Don Diablo

Okazało się, że wiele osób jest w podobnej sytuacji. Diablo dostał wiele listów, które bardzo go bardzo poruszyły.  Gorąco zachęca do ciężkiej pracy nad tym na czym na zależy jak i bycia miłym dla ludzi wokół nas. Utwór okazał się na tyle wyjątkowy, że stał się głównym motywem holenderskiej kampanii walki z rakiem. Don mimo upływu czasu nadal uważa to za swój największy sukces.

“Z jakiegoś powodu stała się ona głównym motywem olbrzymiej kampanii mającej na celu walkę z rakiem, tutaj w Holandii. Dostałem wiele listów od ludzi, którzy byli w podobnej sytuacji, bardzo mnie poruszyły. Jest to jedno z moich największych osiągnięć. Fajnie jest grać na imprezach, widzieć jak ludzie się bawią, ale wiedzieć, że utwór który stworzyłem dla ojca i który jest grany na pogrzebach… nadal jestem z tego bardzo dumny. Czuję jakby tata żył we mnie i nauczył mnie być wdzięcznym za wszystko co mam, być pełnym pokory, być miłym dla innych ludzi, pracować na to co się chce osiągnąć. Ta piosenka jest prawdopodobnie najbardziej przerażającą rzeczą jaką zrobiłem w życiu, ponieważ jest bardzo osobista. Nie zapomnę dnia kiedy ją wydałem.” – Don Diablo

Poniżej znajdziecie wycięty fragment z 21 epizodu Hexagon Radio oraz link do całej audycji.

Hexagon Radio 021: https://essentialmusic.pl/don-diablo-hexagon-radio-021/

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.