Don’t Let Daddy Know Amsterdam usunęło 2 z 3 scen. Chodzi o koronawirus!

5 Mar 2020

Już jutro w RAI Amsterdam odbędzie się Don’t Let Daddy Know Amsterdam 2020, które dołącza do listy festiwali dotkniętych skutkami koronawirusa. W tym wypadku organizatorzy nie odwołali wydarzenia, ale zdecydowali się na drastyczny krok i usunęli dwie z trzech scen. Było to jedyne możliwe rozwiązanie, które pozwoliło na realizację imprezy. DLDK opublikowało dwa, naprawdę szczere oświadczenia, w których wytłumaczyli fanom obecną sytuację.

DLDK Amsterdam 2020 w okrojonej wersji

Na wydarzeniu DLDK Amsterdam 2020 pojawiły się dwa oświadczenia organizatorów, którzy poinformowali fanów o swoich działaniach. Dobra wiadomość jest taka, że festiwal odbędzie się, natomiast te mniej optymistyczne doniesienia dotyczą liczby scen. Początkowo wydarzenie miało oferować trzy sceny, jednakże ostatecznie powstanie tylko jedna – Mainstage. Powodem zamieszania jest koronawirus, który drastycznie wpłynął na frekwencję wydarzenia. Poniżej możecie przeczytać najważniejszy fragment pierwszego oświadczenia DLDK:

“Drodzy fani DLDK,

chcemy Was poinformować o najnowszych zmianach związanych z DLDK Music Festival w Amsterdamie, które odbędzie się w piątek, 6 marca 2020 roku w RAI Amsterdam. W ciągu ostatnich dni otrzymaliśmy wiele wiadomość o globalnym rozprzestrzenianiu się koronawirusa, który wystąpił w wielu krajach na całym świecie, wliczają w to Holandię. Jesteśmy w stałym kontakcie z lokalnymi przedstawicielami niderlandzkiej organizacji ds. zdrowia GGD, aby zapewnić Wam bezpieczeństwo podczas DLDK Amsterdam 2020. Każdego roku, wydarzenie odwiedzają fani z ponad 85 krajów, jednak w tym roku otrzymaliśmy wiele wiadomości od zagranicznych i lokalnych fanów, którzy nie mogą przybyć na wydarzenie ze względu na koronawirus.

Na całym świecie odwoływane są duże wydarzenia ze względu na nadzór rządu i problemy zdrowotne. Odwołanie całego wydarzenia nie wchodziło w grę, bo nie chcieliśmy zawieść Was, wspaniałych fanów. My, jako organizatorzy, chcemy zapewnić Wam możliwie najlepsze doświadczenia i z pewnością nie chcemy, aby Wasze zabukowane loty i hotele poszły na marne. Przy obecnej sytuacji i ogromnym ryzyku, które my jako organizacja musimy podjąć, niestety zdecydowaliśmy się na trudny krok, którym jest anulowanie scen Sexy by Nature i Hardstyle. Proszę zrozumieć, że była to dla nas bardzo trudna decyzja podjęta w ostatniej chwili. Ta sytuacja jest poza naszą kontrolą i bardzo nad tym ubolewamy.” – Don’t Let Daddy Know

ZOBACZ WIĘCEJ

Tomorrowland Winter odwołane z powodu koronawirusa. Oficjalne oświadczenie!

Koronawirus drastycznie wpłynął na frekwencję

Jak możecie się domyślić, organizatorzy otrzymali mnóstwo wiadomości od fanów, którzy pytali o szczegóły zmian. Wychodzi na to, że sprzedaż biletów szła standardowym tempem, natomiast problemem stało się przybycie na festiwal. Chcą uniknąć sytuacji, w której wydarzenie świeci pustkami, zapadła decyzja o usunięciu dwóch scen. Jest to podyktowane względami bezpieczeństwa (każdy ma mieć swobodną przestrzeń wokół siebie), a także przewidywaną frekwencją.

“Sprzedaż biletów szła w dobrym tempie, ale z powodu globalnego wybuchu koronawirusa, który rozpoczął się w zeszłym tygodniu, otrzymaliśmy wiele wiadomości od fanów z całego świata, którzy nie będą mogli odwiedzić DLDK. Sprzedaliśmy wiele biletów we Włoszech, Wielkiej Brytanii, Chinach, Szwecji, Izraelu, Francji, Japonii, Niemczech i Szwajcarii. Spodziewamy się, że 50% wszystkich naszych międzynarodowych gości nie będzie mogło wziąć udziału w wydarzeniu, co oznacza, że nie bylibyśmy w stanie zapewnić pełnego doświadczenia DLDK, ponieważ miejsce będzie wyglądać na puste.” – Don’t Let Daddy Know

W dalszej części została udzielona odpowiedź na nurtujące wiele osób pytanie, czyli “co z biletami?”. Organizator nie zwraca pieniędzy za zakupione bilety, jednakże zaoferowali 25% zniżkę na zakup wejściówek na przyszłoroczną edycję imprezy. W przeciwieństwie do Ultra Music Festival w Miami czy Tomorrowland Winter we Francji, które zostały całkowicie odwołane, DLDK Amsterdam odbędzie się, ale w okrojonej wersji.

Poniżej znajdziecie oficjalny i ostateczny line-up głównej sceny Don’t Let Daddy Know Amsterdam 2020.

DLDK Amsterdam 2020 – Mainstage line-up

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.