Dreamstate Europe 2020 – Znamy tytuł i autora hymnu!

24 Sty 2020

Debiut marki Dreamstate w Polsce został przyjęty z ogromnym entuzjazmem. Pierwsza edycja zgromadziła aż 10 tysięcy uczestników! Solidny line-up i organizacja na wysokim poziomie były kluczem do sukcesu. Idąc za ciosem, agencja TME ogłosiła w listopadzie 2019 roku, że 18 kwietnia odbędzie się Dreamstate Europe 2020. Teraz poznaliśmy autora hymnu tego wyjątkowego wydarzenia!

“Hymn godny tak dużego wydarzenia”

Autorem hymnu pierwszej edycji Dreamstate Europe był nie kto inny, jak Giuseppe Ottaviani. Ten pochodzący z Włoch, producent muzyki elektronicznej stworzył utwór, który przypadł do gustu wielu miłośnikom Trance. “Keep Your Dreams Alive” stawia na potężny, zahaczający o Bigroom styl, który idealnie pasował do tak dużego wydarzenia. 

Giuseppe Ottaviani – Keep Your Dreams Alive

Tajemnicze nagrania i konkurs

W zeszłym tygodniu Ottaviani ogłosił pracę nad hymnem Dreamstate Europe 2020. Jako headliner, po raz kolejny podjął się skomponowania utworu godnego tegorocznej edycji wydarzenia. Proces twórczy był transmitowany na żywo, prosto ze studia artysty. Dodatkowo, Giuseppe ogłosił konkurs na wymyślenie tytułu hymnu. Zwycięzca wygrał podwójne zaproszenie VIP na event spod szyldu Dreamstate w dowolnym miejscu na świecie. 

Dreamstate Europe 2020 Anthem – Part 1

Wiemy już, że hymn nosi tytuł “Morpheus”. Ottaviani wykorzystał w kompozycji orkiestralne brzmienia, takie jak smyczki, pianino i różnego rodzaju instrumenty perkusyjne, budujące atmosferę podniosłości. W utworze nie mogło również zabraknąć energicznych, analogowych brzmień, przypominających zamierzchłe czasy klubowych parkietów.

Dreamstate Europe 2020 Anthem – Part 2

Trance ze słonecznej Italii

Giuseppe Ottaviani ogłosił, że został rezydentem Dreamstate Europe, a to oznacza, że wystąpi na każdej kolejne edycji wydarzenia. “Jestem dumny i zaszczycony, bo zostałem rezydentem Dreamstate Europe!” mówił w specjalnie nagranym wideo.

Artysta może poszczycić się naprawdę bogatą dyskografią. Na swoim koncie ma bowiem 60 utworów i niemniej remiksów. Ostatnie produkcje Włocha ukazują jego naprawdę wysoką formę. Zamiłowanie od najmłodszych lat do muzyki elektronicznej przerodziło się w pełną sukcesów karierę.

Giuseppe Ottaviani Live @ Dreamstate Europe 2019

Giuseppe Ottaviani był gościem takich wydarzeń, jak EDC Las Vegas, Dreamstate SoCal, czy Transmission. Jego występy są jedyne w swoim rodzaju, a to za sprawą ich formy. Jak sam o sobie mówi, nie jest DJ-em. Ottaviani stawia na setup, który daje mu więcej możliwości. Dwa MacBooki, dwa kontrolery Akai LPD8, Klawiatura AKAI MPK Mini, Akai APC40 Mk2 i Roland mx1 w roli miksera, to zestaw nazywany roboczo 2.1.

Skład 2.0 różnił się w budowie, posiadał kilka dodatkowych narzędzi i był umieszczony w sporych rozmiarów walizce. Taka kompozycja pozwalała artyście na tworzenie utworu “na żywo”. Faktem jest, że melodie i różnego rodzaju sample, Ottaviani przygotowuje wcześniej. Jednak użycie ich podczas występu jest często uzależnione od reakcji odbiorców. Występy z ikonami Trance, jak Paul van Dyk czy Armin van Buuren – nauczyły Włocha bezbłędnie odczytywać nastroje publiczności.

Giuseppe Ottaviani premiering ‘EVOLVER’

Najnowszy album Ottavianiego “Evolver” wydany w 2019 roku, to kompozycja stworzonych wcześniej koncepcji muzycznych. Artysta wykorzystywał je często w czasie swoich live-actów. Podczas wywiadu w audycji A State Of Trance 900 wyjaśnił czym będzie album. Utwory grane na żywo to wersje demo. Przenosi je do studia, a następnie pracuje nad mixem i masteringiem. Tak obrobiony materiał, składający się z 15 utworów, tworzy album “Evolver”. Warto wspomnieć, że proces produkcji części utworów artysta udostępnił w formie nagrań i możemy je znaleźć na kanale YouTube Ottavianiego.

Dreamstate Europe 2020 odbędzie się 18 kwietnia w Arenie Gliwice. Dołącz do wydarzenia: http://bit.ly/DreamstateEurope2020

Zobacz również:

O autorze

Avatar autora
Maciej Sienkiewicz editor

Pasję do muzyki odkryłem w wieku 12 lat, słuchając setów z Energy 2000. Dzisiaj interesuję się głównie muzyką trance i całą jej otoczką. Od czasu do czasu sam miksuję muzykę.