DVBBS, Aoki, Tiesto i inni zostali oskarżeni o ghost producing

3 maja 2016

dvbbs
Internet po raz kolejny stał się miejscem ogromnego skandalu. Tym razem zapoczątkował go – Danny Grant – szef Agencji Loud Enterteiment mającą swoją siedzibę w Melbourne. Grant umieścił wpis na swoim facebookowym profilu, w którym wspomniał o integralności ghost producentów ze środowiskiem EDM. Według niego, nasycenie sceny EDM ghost producingiem jest na tyle duże, że powoli doprowadzi to do klęski tego gatunku. Mimo ogólnej świadomości fanów na temat tego typu postępowania oraz obecności ghost producentów – Grant zadał pytanie, dlaczego ludzie z branży są zobowiązani do zachowania tajemnicy.

“Tego czego nie rozumiem, to fakt, że ludzie próbują szukać usprawiedliwień dla korzystania z usług ghost producentów. Jeżeli ty sam lub twój artysta korzystacie z usług takich ludzi, to dlaczego się nie przyznacie otwarcie? Bez względu na to, w jaki sposób spojrzy się na tę sytuację, wychodzi na to, że wstydzicie się tego co robicie” – Danny Grant

Jego post bardzo szybko zyskał tysiące lajków oraz komentarzy. Danny Grant został wywołany do przedstawienia artystów, którzy są tak zwanym ghost-userami. Komentarzy zaczęło przybywać, gdy lista zaczęła powoli wyciekać.

Steve Aoki, Timmy Trumpet, Hannah Wants, Tiesto, DVBBS, Tigerlily, The Stafford Brothers – to tylko nie liczni z artystów, którzy według Granta są zamieszani w używanie ghost producentów. Po kilku godzinach od początku zamieszania Danny Grant – ogłosił , że zostanie mu wytoczony proces sądowy przez jedną z największych agencji australijskich jeśli dalej podawał nazwiska artystów na forum publicznym.

Dla jasności trzeba dodać, że te wszystkie zarzuty – na ten moment – są tylko podejrzeniami Granta. Nie przedstawił on żadnych konkretnych dowodów, które rzeczywiście potwierdzałaby jego opinie.

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.

Zobacz również

Brak wpisów.