DVBBS zostali zatrzymani za posiadanie narkotyków!

14 Lip 2016

dvbbs
Wielokrotnie słyszeliśmy o wręcz absurdalnych zachowaniach muzyków, którzy przez wiele lat pracowali na swój wizerunek, a przez jeden konkretny wybryk potrafili zrujnować swoją karierę. Przykładów jest wiele. Jednym z nich jest Ten Walls, który został szybko zlinczowany za swój antygejowski wpis. Kilka dni temu miała miejsce podobna sytuacja, jednak tym razem w grę nie wchodziły media społecznościowe. Mowa tutaj o znanych współtwórcach hitu “Tsunami”, czyli DVBBS.

Podczas odbywającego się na Węgrzech Balaton Sound, swój występ miał zaplanowany kanadyjski duet DVBBS. Jak wynika z wielu doniesień – Chris i Andre zabrali ze sobą do garderoby 6 dziewczyn, które bawiły się podczas ich występu przy barierkach. Jakiś czas później w ich garderobie znaleziono 3 nieprzytomne kobiety, które na dodatek były pod wpływem narkotyków, a w późniejszym czasie zostały one hospitalizowane. Pozostałe 3 uciekły przed policją, która przybyła na miejsce. DVBBS zostali zatrzymani na międzynarodowym lotnisku Liszt Ferenc w Budapeszcie, a po przeszukaniu, znaleziono przy nich akcesoria do zażywania narkotyków. Kanadyjski duet oraz ich zespół wydali oświadczenie w tej sprawie które brzmi następująco:

“Policja potwierdziła, że nie ma żadnego związku pomiędzy nami a wspomnianym incydentem. Oczywiście wyjaśnimy wszystkie zarzuty odnośnie wszczętego postępowania o posiadaniu marihuany. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia dla wszystkich chorych ofiar.” – DVBBS 

Producenci udzieli wczoraj krótkiej wypowiedzi dla Bilboard na temat zaistniałej sytuacji, przy okazji dystansując się od całego zajścia:

“Jesteśmy zszokowani, że niektórzy uczestnicy Balaton Festival byli ofiarami tych wydarzeń i zostali hospitalizowani. Policja zwróciła się do nas z prośbą o współpracę przy dochodzeniu i oczywiście zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy. Policja potwierdziła, że nie ma żadnego związku pomiędzy nami a zaistniałą sytuacją, dlatego właśnie spóźniliśmy się kilka godzin na nasz koncert w Ibizie. Jest jeszcze druga sprawa niezależna od tej, chodzi o marihuanę, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania, które jej dotyczą i pomożemy policji w jej rozwiązaniu. Łączymy się w bólu z ofiarami oraz ich rodzinami.” – DVBBS

To nie koniec całej historii, ponieważ po opisanych wyżej wydarzeniach, organizatorzy odbywającego się również w Węgrzech Sziget Festival wyrzucili Chrisa i Andre ze swojego line-upu w obawie przed kolejnymi tego typu problemami. Węgierska policja wyda oficjalne stanowisko w tej sprawie w poniedziałek.

O autorze

Avatar autora
Krzysiek Brodowski editor