Dyro – Wywiad dla DJ Mag

22 maja 2015

dyro-dj-mag-wywiad-news

Dyro udzielił wywiadu dla znanego na cały świecie magazynu DJ Mag. Postanowiłem, że przytoczę tutaj wypowiedzi Dyro. W pierwszej kolejności został zapytany o to ile czasu spędza w studio.

“Po tym jak przeczytałem książkę ‘Outliers’ napisaną przez Malcolma Gladwella, który mówi o staniu się ekspertem w danej czynności po 10 000 godzin praktyki, zacząłem liczyć ile godzin spędziłem na produkcji w ciągu ostatnich kilku lat. Kiedy jestem w domu, pracuję w studio wpadam w specyficzny typ wibracji. Mogę wtedy produkować całymi dniami ale to jest to co kocham robić więc nie dostrzegam upływającego czasu.”

Następnie została poruszona kwestia jego znajomości z Hardwellem. Warto tutaj przypomnieć, że to właśnie on ma olbrzymi wpływ w rozwój kariery Dyro. Wiele z jego pierwszy utworów zostały wydane pod szyldem Revealed Recordings.

“Nie jestem w stanie wyrazić jak dużo zrobili dla mnie Hardwell i jego label. Revealed Recordings jest bardzo zwartą grupą artystów. Jesteśmy grupą przyjaciół i często gramy na tych samych imprezach więc jest to na serio zwarta i mocno trzymająca się grupa. Hardwell jest niesamowicie skupiony, osobiście oddanym, że jego obecność pomogła mi skupić się i wyryć drogą w kierunku w którym chciałem aby moja muzyka podążała.”

Dyro wspomniał również o swoich początkach kiedy tworzył muzykę i udostępniał ją na SoundCloud. Jeden z takich utworów dostrzegł Hardwell i pomógł mu w promocji oraz dalszej karierze.

“Wszystko się zaczęło kiedy chodziłem do szkoły. Pracowałem nad małymi produkcjami w moim pokoju, rozmawiałem z innymi producentami poprzez fora i czaty. Najwięcej czasu spędziłem nad remixem Laidback Luke’a. Pierwsze kilka kawałków, które zrobiłem i z których byłem zadowolony wstawiłem na SoundCloud. Jakimś cudem jeden z nich znalazł Hardwell i zagrał go na Electric Zoo Festival w Nowym Jorku. Kiedy wrócił do Holandii jego manager skontaktował się ze mną i chciał to wydać!”

Nie jest tajemnicą, że Hardwell, Dannic i Dyro są bliskimi sobie przyjaciółmi. Wiele razy wspólnie występowali na największych festiwalach. Naturalnie przychodzi do głowy pomysł aby połączyli siły i stworzyli coś razem.

“Chciałbym zrobić coś większego niż wspólne sety. Musielibyśmy jechać razem do studio i pracować nad utworami. Wydać kilka z nich i zrobić z tego coś wyjątkowego. Nie chciałbym zawieść fanów i nadawać temu większe znaczenie niż by faktycznie miało. Nienawidzę kiedy DJ-e tak robią.”

Nie mogło również zabraknąć pytania o to jak widzi swoją przyszłość. Tutaj Dyro ma jasne stanowisko, że chce eksperymentować, chce się rozwijać jako osoba i również jako producent.

“Jak każdy, z wiekiem będę miał kontakt z nowymi ludźmi, nowymi pomysłami i nowymi dźwiękami. Nadal jestem bardzo młody i nadal jest przede mną ogrom muzyki do poznania… producentów, wokalistów, MCs… Myślę, że moja muzyka będzie cały czas ewoluować i zmieniać, tak jak wszyscy się zmieniamy jako ludzie”

Jednym z jego głównych celów jest rozwój własnej wytwórni muzycznej WOLV. Jest ona stosunkowo krótko na rynku więc potrzebny jest ogrom pracy w jej działanie.

“Jestem trochę zbyt zaangażowany. Bardzo chcę uczestniczyć w każdym etapie wydawania muzyki. Począwszy od śpiewającego artysty i kończąc na estetycznej formie nagrania. Jeśli spojrzycie na muzykę spoza EDM, to wtedy ludzie jak A$AP Mob są dla mnie prawdziwą inspiracją. Począwszy od muzyki, przez  styl, przez obecność w mediach społecznościowych i to jak się ze sobą komunikują jest pewnym rodzajem klimatu, który chcę stworzyć z WOLV.”

Źródło: DJ Mag

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.