Europejska edycja Electric Daisy Carnival została odwołana!

21 Sty 2017

25853_lg
Tego festiwalu fanom muzyki EDM nie trzeba przedstawiać. Jedno z najpopularniejszych wydarzeń, zaraz po Tomorrowland i Ultra Music Festival, Electric Daisy Carnival zostało odwołane. Jednak nie główna edycja, która odbywa się w Las Vegas, tylko organizowana w Wielkiej Brytanii – EDC UK. Oficjalne oświadczenie pojawiło się na stronie internetowej Insomniac Events, czyli organizatora tejże imprezy:

“Dzięki za wsparcie EDC UK. Nasze plany rozwoju festiwalu w Milton Keynes nie poszły zgodnie z planem. Nie zamierzamy organizować EDC UK w lipcu tego roku, ponieważ nie spełnia naszych wysokich wymagań dotyczących organizacji. W rezultacie musimy przełożyć realizację na czas nieokreślony, potrzebujemy czasu na przemyślenie koncepcji imprezy. Przepraszamy za niedogodności i dziękujemy za wyrozumiałość.”

Nic nie zapowiadało takiej informacji, a co za tym idzie, wielu fanów jest w szoku. Insomniac zorganizowało bardzo dużo imprez i każda okazywała się sporym sukcesem, więc jeszcze bardziej dziwi fakt odwołania eventu!

Przypomnijmy, że EDC w Wielkiej Brytanii istnieje od 2013 roku. Pierwsza edycja odbyła się w Queen Elizabeth Olympic Park w Londynie, w 2014 została przeniesiona do Milton Keynes, który od tamtej pory stał się miejscem docelowym festiwalu. To ogromna strata dla świata EDM, ale być może kiedyś powróci w odmienionej formule!

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.