Elon Musk wydał nowy utwór EDM i podbija SoundCloud!

7 Lut 2020

Elon Musk to człowiek o wielu talentach i niespotykanej smykałce do biznesu. Oprócz wysyłanie rakiety w kosmos w ramach SpaceX czy też budowy futurystycznych, elektrycznych samochodów pod marką Tesla, multimiliarder realizuje się również, jako producent muzyczny. W sieci pojawił się jego nowy kawałek o nazwie “Don’t Doubt ur Vibe”, który podbija notowania SoundCloud. Co tym razem stworzył Elon Musk?

Elon Musk w notowaniach SoundCloud

31 stycznia na profilu Emo G Records na SoundCloud, pojawił się nowy utwór Elona Muska o nazwie “Don’t Doubt ur Vibe”. Profil ten należy do autora utworu i jest to drugi, opublikowany kawałek tego labelu. W tym momencie nowe dzieło Muska zaliczyło ponad 2,8 miliona odtworzeń na SoundCloud, a także ponad 420 tysięcy odtworzeń na Spotify.

Przełożyło się to na 7 miejsce w notowaniu TOP 50 oraz 2 miejsce w kategorii “Nowe i popularne” serwisu SoundCloud  Wraz z premierą, Elon zmienił swoją nazwę na Twitterze na “E ‘D ‘M”, a także dodał kilka zdjęć ze studia. Z jednego z Tweetów dowiedzieliśmy się, że autorem słów, jak i wokalu, które słyszmy w utworze jest nie kto inny, jak sam Elon.

“Sam napisałem słowa i zaśpiewałem” – Elon Musk

Netsky wykonał remix utworu Elona Muska

Nowy utwór Muska przykuł uwagę belgijskiego producenta o aliasie Netsky. Postanowił on wykonać remix “Don’t Doubt ur Vibe”, którego finalna wersja pojawiła się na profilu artysty.

Netsky skorzystał z programu Spleeter, który uzyskał z oryginału stemy poszczególnych elementów. Nie jest to idealne rozwiązanie, ale pozwoliło na wykonanie własnej interpretacji.

Wygląda na to, że Elon Musk jest miłośnikiem muzyki elektronicznej. Nie dość, że sam ją tworzy to jeszcze nie tak dawno zatańczył do utworu Axwell /\ Ingrosso. Jak widać, będąc multimiliarderem łatwo jest przyciągnąć uwagę, a szczególnie będąc tak zaznajomioną z popkulturą osobą, jak Elon “EDM” Musk. Nie zdziwię się, jeśli kolejni producenci również podejmą się remix’u “Don’t Doubt ur Vibe”.

Zobacz również:

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.