Eric Prydz z lekcją pokory od epidemiologa: “Pozostań przy muzyce”

17 Mar 2020

Wielu artystów korzysta z mediów społecznościowych, aby dotrzeć do fanów i zachęcić do podjęcia środków ograniczających pandemię koronawirusa SARS-CoV-2. Eric Prydz również postanowił poruszyć ten temat, ale przedstawiając własny pogląd na poradzenie sobie z tym globalnym problemem. Artysta stwierdził, że jedynym sposobem na zatrzymanie wirusa jest zarażenie się nim przez wszystkie w pełni zdrowe osoby. Momentalnie spotkał się z odpowiedzią jednego z użytkowników Twittera, który zasugerował, aby Eric nie wypowiadał się w tym temacie i pozostał przy muzyce. Wywiązała się dyskusja, którą Prydz przegrał z kretesem.

Eric Prydz vs. epidemiolog

Eric Prydz postanowił podzielić się na Twitterze swoim zdaniem na temat pandemii koronawirusa. Artysta stwierdził, że jedynym sposobem na zatrzymanie wirusa jest zarażenie się nim przez wszystkie w pełni zdrowe osoby. Dodał również, że pozostałe jednostki, czyli osoby z grupy ryzyka, powinny zostać poddane kwarantannie. Swoją wypowiedź zamknął stwierdzeniem, że “pozostanie w domu tylko przedłuża procedurę”.

Eric Prydz i koronawirus

“Rozwiązaniem jest, aby wszyscy zdrowi ludzie zarazili się (koronawirusem – przyp. red.). A osoby z grupy ryzyka zostały poddane kwarantannie. Jeśli będziemy siedzieć w domu, to tylko przedłużymy procedurę” – Eric Prydz

Opinia Erica spotkała się odpowiedzią jednego z użytkowników Twittera. Kulturalnie zasugerował on, aby Prydz pozostał przy temacie muzyki, w którym jest ekspertem, a sprawy związane z epidemią pozostawił specjalistom. 

“Eric Prydz pozostań przy temacie muzyki. Kochamy Cię, jako artystę, ale nie jesteś epidemiologiem, więc bracie odpuść dawanie rad związanych ze zdrowiem. To niebezpieczne i nierozsądne.” – CBS-Tweets

ZOBACZ WIĘCEJ

Sunrise Festival 2020 - Oświadczenie organizatorów ws. zakazu imprez masowych

I tutaj docieramy do sedna, bo Eric nie chciał odpuścić i zachęcił rozmówcę, aby ten “użył mózgu i pomyślał”. Krótko mówiąc, zlekceważył rozsądną radę jednego z fanów, który – jak się okazało – jest ekspertem w temacie epidemii.

“Użyj mózgu. Pomyśl. Dasz radę?” – Eric Prydz

“Uzyskałem dwa stopnie ze zdrowia publicznego, a także pracuję dla australijskiego departamentu zdrowia, w kontekście statystyki i epidemiologii. Tak więc, dam radę. A Ty?” – CBS-Tweets

Eric usunął Tweet i przeprosił za swoje zachowanie

Ostatecznie wypowiedź Prydza, jak i cała dyskusja, zostały usunięte. Jednak screen z zapisu rozmowy trafił na serwis 9gag, a nawet dostał się na główną stronę. Eric postanowił dodać kolejny Tweet, w którym przeprosił za swoje wcześniejsze komentarze i zachowanie. Winę zrzucił na globalne poruszanie tematem koronawirusa, które powoduje nerwowość i przesadne reakcje. Zaznaczył również, że w przyszłości pozostanie przy temacie muzyki.

Eric Prydz i koronawirus – przeprosiny

“Szczerze przepraszam za wszelką agresję i zamieszanie, które spowodowały moje wcześniejsze komentarze. Myślę, że można powiedzieć, że teraz wszyscy wariujemy! Proszę, upewnijcie się, że wy sami, jak i wasi bliscy jesteście bezpieczni w tym trudnym okresie. W przyszłości pozostanę przy temacie muzyki…” – Eric Prydz

ZOBACZ WIĘCEJ

Guy Arthur w wytwórni Martina Garrixa. Kolejny Polak w STMPD RCRDS!

O co chodziło Prydzowi? Do czego nawiązywał?

W swojej wypowiedzi, Eric nawiązał do strategii, jaką przyjęła Wielka Brytania. Chodzi o tzw. odporność stadną, którą w kontekście koronawirusa omówił w swoim filmie Tomasz Rożek z kanału “Nauka. To Lubię”. Wypunktował on, dlaczego w przypadku SARS-CoV-2, ta strategia nie zda egzaminu, a także jakie są konsekwencje jej realizacji. Warto obejrzeć, aby zrozumieć to zagadnienie i genezę pomysłu. Przy okazji, zwróćcie uwagę, na informacje o możliwych uszkodzeniach nerek i jąder u mężczyzn (również u młodych) zakażonych koronawirusem (od 8:15).

Brytyjska droga pod prąd

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.