Essential Mix ze Swedish House Mafią kończy 7 lat. Kultowy set!

9 Wrz 2017

NEW YORK, NY - FEBRUARY 28: (L-R) Axwell, Steve Angello and Sebastian Ingrosso of Swedish House Mafia attend the lighting of The Empire State Building on February 28, 2013 in New York City. (Photo by Wendell Teodoro/WireImage)

Dziś przenosimy się do roku 2010. Były to czasy, kiedy EDM nie był nazywany EDM’em, za to częściej mówiło się po prostu “muzyka klubowa”. Osobiście pamiętam te czasy jako lepsze dla chociażby stacji radiowych – wszak, gdyby dziś światło dzienne ujrzał utwór “One” Swedish House Mafii, to zapewne nie odniósłby takiego sukcesu eterowego, jak w owym czasie. Cóż, takie tak to jest.

Dlatego tym milej wrócić do tamtych czasów, bo jest ku temu naprawdę dobra okazja. W poniedziałek, 4 września minęło siedem lat od emisji na antenie BBC Radio 1 pamiętnego seta Swedish House Mafii w ramach audycji “Essential Mix”, prowadzonej przez Pete’a Tonga.

Był to zapis występu trio z festiwalu Creamfields. Występ odbył się 29 sierpnia 2010 roku, a mimo to nadal brzmi naprawdę dobrze. Nie zabrakło w nim przebojów SHM – zarówno tych wyprodukowanych solo, jak i tych pod wspólnym aliasem. Mimo wszystko można, nie będąc specjalnie wprawnym słuchaczem, zauważyć spore różnice między tym, co Szwedzi grali wtedy, a tym, co prezentują podczas swoich setów teraz.

Nie wiem, jak Wy, ale ja obstaję jednak przy stylu z 2010 roku.

Naprawdę warto wyjąć dwie godziny z życiorysu na rzecz porządnej dawki muzyki House, i to w różnych odcieniach. Tracklista dostępna jest tutaj, natomiast odsłuch – poniżej. Miłego seansu!

O autorze

Avatar autora
Patryk Wojtanowicz editor