Essential Radio – Już dziś pierwszy epizod nowej audycji!

27 Lut 2016

essential-radio-zapowiedź-news

Wiem, że wiele osób śledzi tę stronę ze względu na newsy ze świata EDM, jednak ma ona również charakter blogowy, a tym samym osobistym. Część z Was była świadkiem kolejnych pomysłów, które wprowadzałem w życie, w tym modernizacji samego portalu, jaki wielu innych inicjatyw. Teraz mam przyjemność podzielić się z Wami czymś, nad czym pracowałem od dłuższego czasu, a co chciałem, żeby wyszło naprawdę profesjonalnie.

Już dziś o godzinie 19:00, na antenie RadioStars.pl rozpocznie się pierwszy epizod audycji “Essential Radio”. Chciałem zrealizować oryginalny pomysł i wymyślić nową formułę radio show, tak aby nie powielać schematu. W ten sposób zrodził się pomysł mixów, które zawierają, tylko i wyłącznie darmowe utwory. Jest tak wielu młodych i zdolnych producentów, a dziennie udostępniane jest tak dużo darmowej muzyki, że aż prosi się, aby wesprzeć tych ludzi i ich twórczość. Czynię to poprzez stronę i kanał na YouTube, a teraz również poprzez sety w radiu internetowym.

Audycja będzie trwała godzinę, w trakcie której usłyszycie około 15 utworów, które można pobrać za darmo w sieci. Poprowadzi ją, znany Wam z muzycznych podsumowań roku, Patryk Wojtanowicz. Oprócz piosenek, omówi on również najciekawsze newsy ze strony oraz powie kilka słów o autorach prezentowanych kawałków. “Essential Radio” muzycznie skupione jest wokół szeroko pojętego EDM, jednak szczególny nacisk kładziemy na Progressive House, Future House, Electro House, Bass House i pochodne. Nie zapomnieliśmy o fanach mocniejszych brzmień oraz tych lubujących się w eksperymentach z dźwiękiem. Dla Was również coś się znajdzie.

Po każdym epizodzie, znajdziecie na stronie temat, w którym zamieszczę pełną tracklistę, a ponadto będziecie mogli zagłosować na, tzw. “Tune of the Week”, czyli Wasz ulubiony utwór. Zostanie on wyróżniony i zagrany w kolejnej odsłonie audycji. Oprócz tego, set trafi na ZippyShare, więc bez problemu będziecie mogli go pobrać i słuchać gdziekolwiek chcecie.

Szczególnie zależy nam na promocji polskich producentów. Z tego powodu w przyszłym tygodniu pojawi się specjalny adres e-mail, na który będziecie mogli przesyłać swoje utwory. Więcej informacji na ten temat już wkrótce.

Mam nadzieję, że spodobał Wam się ten pomysł i będziecie śledzić “Essential Radio”. Do usłyszenia już dzisiaj o 19:00 na głównym kanale RadioStars.pl!

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.