EssentialMusic – Co nowego na stronie? cz. 1

14 Lip 2015

modernizacja-essential-1-news

Od czasu, gdy 16 marca otworzyłem stronę EssentialMusic.pl upłynęły prawie cztery miesiące. Był to spontaniczny pomysł, który spotkał się z niezwykle pozytywnym przyjęciem z Waszej strony. Pierwotny wygląd bardzo szybko uległ zmianie na zdecydowanie bardziej rozbudowany (podziękowania dla Maxa). Postanowiłem rozpocząć serię w której będę Was na bieżąco informował o zmianach na stronie. Mam tu na myśli dodatkowe funkcje, poprawki, usprawnienia itd. Dzisiejszy wpis zawiera troszkę wspomnień, ale dzięki temu łatwiej mi opisać wszystkie modernizacje.

1. Zmiana głównego motywu

Tak jak wcześniej wspomniałem Max zmienił motyw na stronie na zdecydowanie bardziej zaawansowany. Wiązało się to z lekkim przeredagowanie wpisów, jak i zmianą miniaturek. Mimo, że cały proces zajął sporo czasu, to efekt był tego wart. Wtedy myślałem, że już nic więcej nie mogę sobie wymarzyć, jednak czas pokazał, że to był dopiero początek.

2. Pierwsze modernizacje strony

Po tym jak oswoiłem się z nowym motywem, szybko zrozumiałem, że wszystko przede mną. Pierwsze poprawki obejmowały:

– synchronizację strony z Facebookiem
– poprawkę dzięki której po kliknięci w dowolne miejsce wyróżnionego posta przenosimy się do wpisu
– mocniejszy cień pod tytułami wpisów
– zmniejszenie miniaturek przy wpisach
– usunięcie opisów przy liście najnowszych postów
– szereg mniejszych poprawek, które pozwaliły mi na łatwiejsze zarządzanie treścią

3. Najnowsze zmiany na stronie

– dopasowanie podstrony “Wydarzenia” do rozmiarów motywu
– dodanie odnośnika do kanału YouTube w prawym górnym rogu strony (link do kanału: https://www.youtube.com/channel/UCMj4ez5IaKJ1dLes8E54RHw/)
– naprawa błędu związanego z rozwinięciem “Najnowszych postów”
– dodanie możliwości edycji całego tła
– zmniejszenie pola na datę w wyróżnionych postach (już nie zasłaniają tytułów)
– zmniejszenie górnego marginesu strony
– dokończenie brakujących tłumaczeń

Tylko tyle i aż tyle zostało zmienione na stronie w ciągu tych kilku miesięcy. W planach mam dodanie kolejnych funkcji dzięki którym (mam nadzieję) przyjemniej będzie Wam się korzystać ze strony. Jednocześnie zachęcam do przesyłania swoich propozycji zmian. Jeśli czegoś Wam brakuje na stronie lub coś nie działa tak jak powinno, to śmiało piszcie poprzez Facebooka lub na essentialmusictv(małpa)gmail.com

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.