Euphonic Records świętuje 300 wydań. Magiczny album!

4 Gru 2019

Rok 2019 jest zdecydowanie wyjątkowym w historii labelu Euphonic.  Niemal 23 lata istnienia wytwórni to 300 wydań, wielu świetnych artystów i brzmień wysokiej jakości. Założyciele wytwórni – Kyau & Albert do dzisiaj piszą genialną historię i zapraszają nas do świata niesamowitych dźwięków. Z okazji jubileuszu, niemiecki duet przygotował dla nas niezwykły prezent!

“Euphonic 300”, to idealna niespodzianka

Okrągłe 300 wydań, to zdecydowanie dobry powód do świętowania. “To kamień milowy naszej wytwórni” mówią o wydarzeniu założyciele. Z tej okazji Kyau & Albert, ojcowie labelu, przygotowali specjalną składankę. “Euphonic 300” to 21 utworów skomponowanych przez weteranów wytwórni, takich jak Ronski Speed, Steve Brian oraz Kyau & Albert. Krążek zawiera także genialne produkcje nowej generacji producentów z rodziny Euphonic.

Przedstawiam jeden z utworów z “Euphonic 300”. Album prezentuje się naprawdę fantastycznie. Przy tych dźwiękach możemy dosłownie odpłynąć.

Album odzwierciedla wiele odsłon muzyki Trance, od klasycznych schematów, po bardzo futurystyczne rozwiązania. Kompilacja pokazuje prawdziwe oblicze labelu. Nie liczy się ilość, tylko jakość. Kilka utworów ze składanki mogliśmy usłyszeć w audycjach “A State Of Trance” Armina van Buurena oraz w cyklicznym “Euphonic Sessions “. Album miał swoją premierę 29 listopada 2019 roku i możemy go zakupić na stronie shop.euphonic.de oraz w serwisach internetowych. 

Co więcej, Euphonic Records zaprasza nas do świętowania razem tej okrągłej liczby wydań. Impreza Euphonic 300 Release Party odbędzie się w Mono Club Bautzen w Niemczech, 28 grudnia. Wystąpią: Kyau & Albert, Ronski Speed, Steve Brian a także M.I.R.O. & Dawson.

Przenieśmy się teraz kilka lat wstecz…

Kyau & Albert to niemiecki duet producentów muzyki elektronicznej. Początki ich produkcji sięgają pierwszej połowy lat 90. W 1996 roku powstał ich pierwszy oficjalny singiel “Let Me In”, a rok później wytwórnia Euphonic Records. W 1998 roku ukazała się pierwsza EP-ka Euphonic “We Come In Peace”, dzięki niej duet zyskał na popularności. W styczniu 2000 roku ich singiel “Great/Loebau” znalazł się na niemieckiej liście przebojów German Dance Charts. Wtedy też twórczością Kyau & Albert zainteresowała się wytwórnia WAE (pochodna Warner Music Germany), z którą współpracowali przez 3 lata. Płyta “Review” została albumem marca 2003 roku w magazynie German Raveline i albumem tygodnia radia Sunshine Live. Singiel Kyau & Albert “Made of Sun” stał się klubowym hitem. Duet w swoim dorobku ma 10 autorskich albumów, wiele singli i remiksów, a ostatni krążek “Neverlost” został wydany w grudniu 2018 roku. Teledyski do ich utworów można było zobaczyć w największych stacjach muzycznych, takich jak VIVA czy MTV.

Lata mijają, a duet Kyau & Albert nie osiadł na laurach i ciągle zaskakuje genialnymi brzmieniami

Kilka słów o wytwórni Euphonic

Na kartach historii labelu Euphonic zapisali się m.in. tacy artyści, jak: Above & Beyond, Ronski Speed, Armin van Buuren, Stoneface & Terminal, Steve Brian, Paul van Dyk, czy Aly & Fila. Ci pierwsi, to założyciele brytyjskiej wytwórni Anjunabeats. Oba labele ściśle współpracują ze sobą, Euphonic jest wydawcą utworów z Anjunabeats w Niemczech. Analogiczna sytuacja występuje na rynku brytyjskim.
W 2004 roku label opublikował cztary remiksy utworu “Burned With Desire” Armina Van Buurena. Egipski duet Aly & Fila debiutował w wytwórni w 2003 roku z albumem “Eye OF Horus”. Utwory z rodziny Euphonic możemy usłyszeć w takich podcastach, jak VONYC Sessions, czy A State Of Trance.

Zobacz również:

Euphonic Records, to także comiesięczny podcast Euphonic Sessions, prowadzony oczywiście przez ojców wytwórni.

O autorze

Avatar autora
Maciej Sienkiewicz editor

Pasję do muzyki odkryłem w wieku 12 lat, słuchając setów z Energy 2000. Dzisiaj interesuję się głównie muzyką trance i całą jej otoczką. Od czasu do czasu sam miksuję muzykę.