Fantastyczna interpretacja utworu Krzysztofa Krawczyka podbija polski internet

21 Wrz 2015

unitra-audio-krzysztof-krwaczyk-news

Zdaję sobie sprawę jak brzmi tytuł tego tematu i obiecuję, że nie będziecie żałować jeśli przeczytacie resztę wpisu. Bardzo rzadko odpalam remixy polskich utworów. Głównie, dlatego że większość z nich jest albo marnej jakości, albo reprezentuje gatunek muzyczny potocznie zwany “pompa”. Z czasem zauważyłem, że z góry oceniam jakąś produkcję tylko dlatego, że zawiera polski wokal. Jak się dłużej na tym zastanowić, to jest totalnie bez sensu. Jeśli tekst ma sens i zawiera w sobie przekaz, to co za różnica czy jest po polsku czy po angielsku?

Dwa dni temu ktoś podesłał mi link do utworu “unitr∆_∆udio x Krzysztof Krawczyk – Chciałem być”. Standardowo, pierwsza reakcja zawierała zwrot “O nie! Tylko nie to”, później nastawiłem się na coś zrobionego z humorem. Tak czy siak, postanowiłem odpalić piosenkę i posłuchać o co całe zamieszanie. Szok! To słowo najlepiej opisuje moje pierwsze wrażenia. Spokojna melodia utrzymana klimatach hmm… Autor nazwał to “Cloud Rap” i być może jest to najlepsze możliwe określenie. Najważniejsze, że głos Krzysztofa Krawczyka nie drażni, a mało tego idealnie uzupełnia cały beat. Te 142 tys. odtworzeń na SoundCloud i ponad 200 tys. odtworzeń na YouTube, to nie przypadek.

Okazało się, że produkcja ta jest hitem internetu od około tygodnia. Doczekała się wpisu na portalu Onet, była grana w audycji “Tony z Betonu” w Trójce oraz zbiera support od znanych polskich youtuberów. Sprawa jest rozwojowa, ponieważ Unitra Audio dostał acapelle kolejnego hitu Krzysztofa Krawczyka, a konkretnie “Bo jesteś Ty”. Szczerze jestem niesamowicie ciekaw co tym razem będzie nam dane usłyszeć. W każdym razie trzymam kciuki.

Unitra Audio: Facebook | SoundCloud

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.