Fedde le Grand posiada dodatkowy alias? Ciekawe AMA na Reddicie!

14 Gru 2017

fedde-le-grand

W świecie muzyki elektronicznej (a przynajmniej za oceanem) dużą rolę odgrywa portal Reddit, a konkretnie dział związany z EDM. Co jakiś czas informujemy Was o co ciekawszych wydarzeniach związanych właśnie z tym tym portalem i tak też jest w tym wypadku.

Fedde le Grand postanowił założyć sesję AMA (Ask Me Anything). W ostatnich dniach wydał on nową wersję utworu “Let Me Think About It”, w ramach świętowania dziesięciolecia tego utworu, o czym producent wspomniał w swoim wstępniaku.

Pod postem pojawiło się sporo interesujących pytań, na które Holender odpowiedział nadzwyczaj szczerze.

justamusicthrowawayy: Jak myślisz, w jakim kierunku pójdzie muzyka elektroniczna w przyszłości?
Fedde le Grand: (…) Sądzę, że bańka wkrótce pęknie i cały przemysł znów się ‘uspokoi’, co zwykle znaczy mniejszy hype, więcej jakości”

Joey23art: Z którym artystą (niezależnie od gatunku) chciałbyś stworzyć utwór, gdybyś miał taką możliwość?
Fedde le Grand: Z żywych – Bruno Mars. Ze zmarłych – James Brown.

djdifee: Czy produkujesz utwory w innych stylach, nie wydając ich pod aliasem Fedde le Grand?
Fedde le Grand: Tak, ale gdybym powiedział Ci (w domyśle – dla kogo bądź pod jakim aliasem), musiałbym Cię zabić 😉

wedoboop: Masz jakieś rady dla początkujących producentów?
Fedde le Grand: Nie zniechęcaj się, gdy sukces długo nie przychodzi… Na wszystko potrzeba czasu, a po drodze może być sporo rozczarować. I nie bój się robić co jakiś czas niekonwencjonalnych rzeczy.

lax2den: Wiem, że setup Pioneer’a jest bardzo często spotykany w klubach. Jednak, gdy masz możliwość wyboru, to z korzystasz ze sprzętu Pioneera, Denona, Numarka itp. i dlaczego?
Fedde le Grand: Mimo, iż zwykle korzystam ze sprzętu Pioneera, to jest wiele firm, które robią bardzo dobry sprzęt. Ciężko się przerzucić na inny system, ale daję radę na czymkolwiek, dopóki da się na tym grać.

DuTeXz: Jaki jest obecnie Twój ulubiony utwór?
Fedde le Grand: Ogólnie rzecz ujmując, Alice Merton – No Roots, a z bardziej tanecznych rzeczy – Jay Robertson, Niqw and Amy Carmine – Right Back.

Hazbenn: Który z poznanych przez Ciebie DJów/producentów jest najfajniejszy?
Fedde le Grand: Nigdy nie byłem fanem jednej osoby, sądzę że mądrze jest uczyć się na podstawie pozytywnych cech innych ludzi, i wszystkie te małe cząstki, które bierzesz ze wszystkiego (i ze wszystkich) czynią Cię tym, kim jesteś.

Oczywiście na tym nie kończą się wypowiedzi artysty – całe AMA znajdziecie pod tym linkiem.

O autorze

Avatar autora
Patryk Wojtanowicz editor