Festiwal oferuje bilety w zamian za oddanie krwi

31 Lip 2015

krew

Krew, to rzecz niezbędna dla naszego organizmu. Utrata nawet 500 ml może spowodować osłabienie, a nawet utratę przytomności. Na całym świecie, jak i w Polsce, organizowane są zbiórki krwi. Z ciekawą inicjatywą, wyszedł Untold Festival w Rumunii. Jedną z form zapłaty za bilet jest… oddanie krwi.

“W dniach 14 i 24 lipca można otrzymać zniżki na Untold Festival. Oddać krew można w regionalnych i powiatowych ośrodkach transfuzji krwi. Następnie należy zarejestrować się na www.untoldfestival.com w sekcji ‘Zapłać krwią’. Pomiędzy 17 i 19 lipca można otrzymać bilet na jeden dzień oddając krew w mobilnym centrum transfuzji w Bukareszcie w Herastrau Park, lub między 20 a 21 lipca w Centrum Transfuzjologii w Cluj-Napoca. ” – Strona Untold Festival

Szpitale w Rumunii przeżywają obecnie poważny niedobór krwi. Obecnie tylko 1,7% rumuńskiej ludności  jest aktywnymi dawcami krwi. W Polsce wygląda to znacznie lepiej, bo jest to aż 25 %. Aczkolwiek porównując to do innych krajów, nie wypadamy już tak dobrze. Na przykład w Austrii procent ludzi oddających krew wynosi 66%, a we Francji 52%.

“Biorąc pod uwagę, że Rumunia ma bardzo dotkliwy problem z krwią w placówkach medycznych, kampania, którą zaproponował festiwal, kieruje uwagę na rzeczywisty problem. ‘Zapłać krwią’ ma na celu zwiększenie świadomości na temat zapotrzebowania na krew i tym samym przyczynić się do zwiększenia liczby dawców w Rumunii “- Bogdan Buta, Dyrektor Untold Festiwal

Festiwal własnie się zaczął i będzie trwał do 2 sierpnia. W czasie jego trwania wystąpią takie gwiazdy jak Armin van Buuren, Avicci, David Guetta,Dimitri Vegas & Like Mike, Wu-Tang Clan, ATB, Duke Dumont, Fedde la Grand, GramatikPendulum.

krewaka

Ode mnie wielkie brawa za taką świetną inicjatywę. Krew jest jedną z najważniejszych rzeczy w naszym organizmie i naprawdę ciężko się bez niej obejść. Dlatego też, sam zachęcam Was, do oddawania tego niezastąpionego płynu. Nam nic się nie stanie, a możemy uratować czyjeś życie. W linku podanym ponizęj, możecie się dowiedzieć wszystkiego na temat krwiodawstwa, jak i gdzie oraz w jaki sposób można oddać krew.

Link: http://www.oddajkrew.pl/

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.