Spalony klub FHouse w Warszawie – Reportaż UWAGA! TVN

4 Sty 2020

W połowie września 2019 roku doszło do podpalenia klubu FHouse przy ul. Foksal 19 w Warszawie. Na kilka dni przed hucznym otwarciem tego wyjątkowego lokalu, do środka wtargnęli bandyci, którzy podłożyli ogień. Już dziś w programie “UWAGA!” odbędzie się premiera reportażu, który ze szczegółami przedstawi całą sprawę.

FHouse w UWAGA! TVN

Dziś pojawiła się oficjalna zapowiedź nowego odcinka programu “UWAGA!” nadawanego na antenie TVN. Zostanie w nim omówiony temat podpalenia klubu FHouse znajdującego się w Warszawie. 16 września 2019 roku, na kilka dni przed hucznym otwarciem, do budynku włamali się bandyci i podpalili lokal. Straty wyceniona na około 5,5 miliona złotych.

Ta głośna sprawa zainteresowała dziennikarzy z programu “UWAGA!”, którzy przygotowali reportaż omawiający całe zajście. W zapowiedzi możemy ujrzeć ujęcia z kamer, na których widać, jak podpalacze rozlewają łatwopalną substancję. Dowiedzieliśmy się również, że inwestycja w remont budynku, jak i wystrój wyniosła przeszło 10 milionów złotych. 20 listopada ubiegłego roku pojawiła się informacja o postawieniu zarzutów podpalaczom, a także zatrzymaniu ich zleceniodawców.

“Wszyscy, którzy są zaangażowani w sprawę, mówią, że takie rzeczy to się działy w latach 90. Sam prokurator był zaskoczony skalą tej gangsterki, tym, że coś takiego się dzisiaj może wydarzyć. Takiego palenia, bandyckiego likwidowania konkurencji dzisiaj nikt się nie spodziewał. Podobno mieli za to dostać 50 tys. zł” – Maciej Śliwiński z FHouse, dla Fakt.pl

 

Już dziś o godzinie 19:45 w programie “UWAGA!” na antenie TVN, zostanie wyemitowany materiał o podpaleniu FHouse.

Przypomnę, że prace nad remontem kamienicy przy ul. Foksal 19 trwały trzy lata. Klub FHouse miał zostać otwarty w dniach 26-28 września 2019 roku, gdzie w trakcie trzech dni zabawy mieli wystąpić, m.in. Fedde le Grand i Gianluca Vacchi. Aktualnie trwają prace nad odbudową lokalu, którego otwarcie jest przewidywane na pierwszy kwartał 2020 roku.

Zobacz również:

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.