“Forbes” ucina spekulacje kim jest Marshmello. Kogo skrywa maska?

11 Sie 2017

marshmello-helm-news

Zapewne w komentarzach pod wpisem na Facebooku pojawią się wpisy w stylu “Przecież już dawno wiadomo, że ten pan to Marshmello”. I tak, mam świadomość, że moja przeglądarka to Internet Explorer. Ale mimo to sądzę, że warto zainteresować się rewelacjami, które ostatnio przedstawił Forbes, który w ostatnich dniach jest zainteresowany nieco bardziej rynkiem EDM…

Tym razem czytelnicy otrzymali materiał szerzej opisujący postać Marshmello. Z pewnością był to łakomy kąsek dla tych zastanawiających się, kim jest osoba, której w radiu próżno szukać, a która zarobiła w ciągu ostatniego roku aż 21 milionów dolarów brutto.

Bardzo istotną częścią artykułu były – a jakże – spekulacje dotyczące tożsamości producenta. Poruszono także kwestię ujawnienia przez Deadmau5’a na Twitterze, iż za projektem stoi Dotcom. Do tej teorii swoje bardzo istotne trzy grosze dopisuje także autor artykułu, za pomocą danych znanego już z naszych łamów Amerykańskiego Stowarzyszenia Kompozytorów, Autorów i Wydawców (ASCAP).

Pod lupę poszedł najnowszy singiel, noszący tytuł “Silence”. Wedlug danych pochodzących właśnie z ASCAP, oficjalnie istnieją dwaj twórcy utworu – Khalid Robinson, wokalista, który udzielił się wokalnie w utworze; oraz Chris Comstock, którego pseudonim artystyczny brzmi nie inaczej, jak… Dotcom.

marshmello-ascap

Można więc uznać, że saga związana z Marshmello oficjalnie jest zakończona. Jednakże sam zainteresowany patrzy na całą sprawę w zupełnie inny sposób, który, przynajmniej mnie, przekonuje – wszak to muzyka jest najważniejsza, a nie to, kto za nią stoi:

“Nie ściągnę swojego hełmu, gdyż nie chcę i nie potrzebuję sławy. Próbuję stworzyć coś pozytywnego dla ludzi”Marshmello

A na sam koniec ciekawostka dla wszystkich śmiejących się, że muzyka Marshmello nadaje się tylko na kinderbale – według danych przedstawionych w artykule Forbes przez managera artysty, aż 18% fanów pochodzi z grupy wiekowej 6-11 lat.

O autorze

Avatar autora
Patryk Wojtanowicz editor