Francja odwołuje imprezy powyżej 5000 osób. Co z Tomorrowland Winter?

Oliver Véran, francuski minister zdrowia, ogłosił że w całym kraju zostają odwołane wszystkie wydarzenia w zamkniętej przestrzeni, których liczba uczestników przekracza 5 000 osób. Zakaz dotyczy również wydarzeń, które odbywają się na otwartej przestrzeni i w których biorą udział osoby z obszarów, w który prawdopodobnie krąży wirus. Tutaj rodzi się pytanie, co z Tomorrowland Winter, które startuje 14 marca?

Tomorrowland Winter a koronawirus

W związku z odnotowaniem we Francji nowych przypadków zachorowania na koronawirus (Covid-19), tamtejszy rząd postanowił przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się choroby. Wprowadzono zakaz organizacji wydarzeń, które gromadzą w miejscach zamkniętych minimum 5000 osób. Ten sam zakaz dotyczy również otwartych przestrzeni, podczas których ludzie mogą mieć kontakt z osobami z regionów, gdzie wykryto wirus. 

“Wszystkie wydarzenia, które gromadzą ponad 5000 osób w zamkniętej przestrzeni zostaną anulowane. To samo dotyczy wydarzeń na otwartej przestrzeni, gdzie zdrowe osoby mogą mieć kontakt z ludźmi z regionów, gdzie wykryto wirus”Oliver Véran, minister zdrowia Francji

ZOBACZ WIĘCEJ

Tomorrowland Winter 2020 - Live stream z festiwalu i to w 4K!

Wraz z ogłoszeniem decyzji francuskiego rządku, odwołano paryski półmaraton, a planowane na marzec targi w Cannes zostały przeniesione na lipiec. Odwołano również wydarzenie o nazwie Annecy Carnival, które miało odbyć się w dniach 6-8 marca, w miejscu oddalonym o ok. 170 km od lokalizacji Tomorrowland Winter. Francuski minister zdrowia sprecyzował również, w których regionach wykryto zakażenie wirusem:

“Publiczne zgromadzenie zostały całkowicie zakazane w regionie Oise, na północ od Paryża, gdzie odnotowano grupę zachorowań, a także w miasteczku w Alpach, w którym również zaobserwowano infekcje”Oliver Véran, minister zdrowia Francji

Co na to Tomorrowland Winter?

Na sub-reddicie Tomorrowland Winter pojawił się zbiorczy post, w którym został poruszony wpływ koronawirusa na organizację festiwalu. Wiele osób obawia się odwołania imprezy, która “odbywa się w miasteczku w Alpach”. Co prawda, festiwal ma miejsce na otwartej przestrzeni, ale z racji charakteru wydarzenia, osoby z rejonów, gdzie wykryto wirus mogą mieć kontakt z tymi zdrowymi. W teorii Tomorrowland Winter spełnia kryteria do anulowania, ale w praktyce nie ma żadnej oficjalnej informacji o odwołaniu festiwalu.

ZOBACZ WIĘCEJ

Tomorrowland Winter 2020 z ociekającą klimatem zapowiedzią festiwalu!

Na stronie Tomorrowland Winter pojawił się dodatkowy wpis w FAQ związany z koronawirusem. Został on opublikowany w sobotę, o godzinie 10:16, czyli zanim pojawiła się decyzja francuskiego rządu o anulowaniu wydarzeń. Wówczas w ten sposób organizatorzy TML odnieśli się do obaw o odwołanie wydarzenia i ewentualnego zwrotu pieniędzy za bilety:

“Biorąc pod uwagę obecną sytuację, nie ma powodu, aby zakładać, że festiwal nie będzie mógł się odbyć. Dopóki nie będzie negatywnych opinii władz lub Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie wyda negatywnych porad dotyczących podróży, festiwal odbędzie się i dlatego obowiązują standardowe warunki zwrotu biletów. Szczegóły są dostępne w warunkach sprzedaży.”Tomorrowland Winter

Mimo, że pojawiła się decyzja francuskiego rządu, wpis w FAQ TML Winter nie został zaktualizowany. Wiele osób porusza ten temat w komentarzach na mediach społecznościowych festiwalu, ale nadal nie znamy oficjalnego stanowiska organizatorów. Może to oznaczać, że albo stanowisko nie uległo zmienie i festiwal odbędzie się zgodnie z planem, albo trwają rozmowy z władzami Francji i nie zapadła jeszcze decyzja. Zapewne na dniach uzyskamy odpowiedź, bo Tomorrowland Winter ma się odbyć w dniach 14-21 marca.

Tomorrowland Winter 2019 | Official Aftermovie

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.