Galantis pracują nad nowym albumem!

22 Gru 2015

galantis-zapowiedz-main

Któż z Nas nie zna kultowego “Runaway” albo “Gold Dust”? Duet Galantis, w skład którego wchodzą Christian Karlsson i Linus Eklow, szturmem podbił serca fanów elektronicznej muzyki. Progressive House, to niezwykle bogaty gatunek, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Wydawałoby się, że nie można wykreować czegoś nowego, czegoś oryginalnego, ale Galantis nie raz udowodnili, że jednak można.

W tym roku ukazał się debiutancki album Szwedów, o nazwie “Pharmacy”. Zebrał on w jednym miejscu ich największe hity oraz kilka nowych utworów. Zaraz po premierze krążka, Galantis ruszyli w trasę koncertową, która zakończyła się na początku sierpnia.

Mimo tak intensywnego trybu życia, Christian i Linus nie zamierzają odpoczywać. Na początku grudnia zapowiedzieli nowe lokalizacje swoich występów i to nie jest koniec niespodzianek. W jednym z ostatnich wywiadów wyznali, że są w pełni gotowi na 2016 roku i mają nadzieję, że uda im się wydać nowy album. Jeśli będzie on tak dobry, jak “Pharmacy” to jest na co czekać.

“Bardzo ciężko pracowaliśmy nad zaplanowaniem trasy koncertowej po Europie. Zawsze dajemy z siebie wszystko. To dlatego podróżujemy po całym świecie. Nie potrafimy ciągle być na scenie. Lubimy zabrać ze sobą ulubiony sprzęt ze studia – wszystkich tych perkusji jest coraz więcej i więcej. Cały czas coś zmieniamy i każdy koncert jest inny. Nie znieślibyśmy, gdyby każdy nasz set był taki sam. Zawsze mamy wybór, więc możemy obrać dowolną ścieżkę.” – Galantis

“Mamy zamiar zagrać wiele koncertów w 2016 roku, ale jednocześnie pracować nad nową muzyką. W przyszłym roku ukaże się wiele naszych nowych piosenek. Mam nadzieję, że światło dzienne ujrzy nowy album. Chcemy odwiedzić w przyszłym roku wszystkie cztery strony świata.” – Galantis

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.