Gareth Emery i Ashley Wallbridge strollowali celebrytów ze świata EDM

11 Mar 2016

cvnt5-troll-edm-news

Pisząc tytuł tego newsa zastanawiałem się w jaki sposób określić ludzi, którzy kupują gotowe utwory i na tej zasadzie budują swoją karierę. Teoretycznie wykonują pracę DJ-a, ale wiadomo, że to nie jest powód, dla którego są dodawani do line-upów. Uznałem, że słowo “celebryta” najlepiej oddaje postawę tego typu osób, bo w zasadzie nie są znani ze względu na SWOJE umiejętności, a raczej są sławni, bo… są sławni.

W niezwykle kreatywny i jednocześnie komiczny sposób, przedstawili tego typu zachowanie Gareth Emery i Ashley Wallbridge. Postanowili oni stworzyć utwór o nazwie “CVNT5”, jak i również wydać go pod tym samym aliasem. O ile sama melodia może się podobać lub nie, o tyle kluczową rolę odgrywa tu teledysk. Obaj producenci odegrali w nim główne role wcielając się w początkujące gwiazdy EDM. Celowo napisałem gwiazdy, bo ich punktem wyjścia jest zamówienie gotowego utworu od ghost producenta, a następnie trening gibania się za konsolą. Nie chcę zdradzać wszystkich gagów, ale oglądajcie do końca, bo małą rolę dostał Armin van Buuren.

Część osób dopatruje się tu nawiązania do Dimitri Vegas & Like Mike, albo duetu DVBBS. Myślę, że można by tu znaleźć znacznie więcej analogii, jednak to już pozostawiam Waszej wyobraźni. Koniecznie zobaczcie teledysk!

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.