Giuseppe Ottaviani “ALMA” – Zapowiedź nowego albumu

28 Wrz 2016

Giuseppe Ottaviani
W języku hiszpańskim słowo “alma” oznacza duszę. I właśnie dusza to miejsce, gdzie narodził się nowy album, za który odpowiada Giuseppe Ottaviani. Tym razem producent odstawia na bok dynamiczne brzmienia, z których jest znany, aby pokazać nam swoje głębsze oblicze.

Jakiś czas temu poznaliśmy listę producentów i wokalistów, którzy wspomogli Giuseppe swoją obecnością w tworzeniu materiału. Wśród nich są między innymi Paul van Dyk, Christian Burns, Sue McLaren czy Eric Lumiere.

DJ Mag wskazuje, że jest to “zróżnicowany album”. Portal Dancing Astronaut z kolei mówi o tym, że materiał ten “zawiera cząstkę osobowości”. Natomiast Mixmag ogłosił “Almę” mianem “Albumu Października”. Można więc uznać, że naprawdę jest na co czekać.

“ALMA jest najbardziej introspekcyjnym albumem jaki kiedykolwiek nagrałem. Zrodził się gdzieś w głębi i nakreślił moje wspomnienia z dzieciństwa – czasu kiedy nie słuchałem jednego gatunku muzyki, tylko wielu.” – Giuseppe Ottaviani

Jednym z singli promujących wydawnictwo jest “Brightheart”, w którym wokalnie udzielił się dobrze znany sympatykom muzyki trance – Christian Burns. O odpowiedni nastrój zadba także nowicjusz na scenie – Tim Hilberts – który odpowiada za warstwę wokalną w utworze “On The Way You Go”.

Ponadto, po raz kolejny rolę wokalisty w swoich produkcjach Giuseppe powierzył Ericowi Lumiere’owi – tym razem posłuchamy go w kawałku “Burn Bright”. Warto przypomnieć, że wspólny ich kawałek pod tytułem “Love Will Bring It All Around”, 2 lata temu rozpoczynał kampanię promocyjną poprzedniego wydawnictwa Włocha, noszącego tytuł “Magenta”.

Jednakże męskie głosy to nie wszystko – pięknych kobiecych dźwięków również nie zabraknie. Giuseppe zaprosił do współpracy przy utworze “Firefly” wokalistkę Kyler England, która ma za sobą współpracę między innymi z Tiesto, First State czy Myon & Shane 54.

Z kolei Sue McLaren pojawi się na krążku dwukrotnie. Oprócz tego będziemy mieli okazję posłuchać Tricii McTeague, mającej na swoim koncie współpracę między innymi z Nile’em Rodgersem. Jej wokal usłyszymy w numerze “Loneliest Night”.

Album zamknie numer “Home”, w którym usłyszymy dobrze znany trancemaniakom wokal Jennifer Rene. Oprócz tego wszystkiego, w składzie albumu “ALMA” nie zabraknie utworów instrumentalnych.

Wiele komponentów składa się na ostateczną całość nowego studyjnego albumu włoskiego trance’owego DJa i producenta. Giuseppe postawił tutaj na trochę inne brzmienia, co może okazać się naprawdę wielkim atutem materiału. Naprawdę warto sprawdzić ten album i przekonać się, że było na co czekać. Premiera albumu już w piątek, 30 września. Polecamy!

Tracklista

01. Brightheart (with Christian Burns)
02. Ozone
03. Firefly (with Kyler England)
04. Loneliest Night (featuring Tricia McTeague)
05. On The Way You Go (featuring Tim Hilberts)
06. Alma
07. Primavera
08. Miracle (with Paul van Dyk featuring Sue McLaren)
09. Burn Bright (with Eric Lumiere)
10. Countdown
11. Aurora
12. Wait Till You Miss Me (featuring Sue McLaren)
13. Slow Emotion
14. Slow Emotion 2
15. Home (with Jennifer Rene)

Zamów album “ALMA” w przedsprzedaży: blackhole.choons.at/alma

Zobacz i posłuchaj trailer albumu:

Giuseppe Ottaviani: WWW | Twitter | SoundCloud | Facebook

Black Hole Recordings: WWW | SoundCloud | Facebook | Twitter

O autorze

Avatar autora
Patryk Wojtanowicz editor