GoPro Hero 5 – Nowe kamerki już niedługo w sprzedaży!

23 Wrz 2016

GoPro Hero 5
Już 3 października odbędzie się premiera nowych kamerek GoPro Hero 5. Zostaną one wydane w dwóch wersjach – Black oraz Session. Wersja Black posiada 2-calowy dotykowy ekran, natomiast Session może pochwalić się wyjątkowo małymi wymiarami. Obie są wodoodporne bez obudowy przy zanurzeniu do 10m. Główna zaleta to możliwość nagrywania filmów w jakości 4K z prędkością 30FPS.

Ciekawą opcją jest możliwość sterowania kamerką przy pomocy komend głosowych, jak np. “GoPro zrób zdjęcie”. Sprzęt ma obsługiwać 7 języków, ale nic nie wiadomo o języku polskim. Tym co zapewne wszystkich najbardziej interesuje jest cena. Według informacji ze strony producenta, za GoPro Hero 5 Black przyjdzie nam zapłacić 1899zł, a za wersję Session 1449zł.

Warto również wspomnieć o różnicy w rozdzielczości wykonywanych zdjęć. Wersja Black obsługuje 12MPix RAW, a Session 10MPix. Dodatkowo Black posiada wbudowany GPS, którego brak w wersji Session. Obie kamerki nagrywają dźwięk w jakości stereo.

GoPro postanowiło zapowiedzieć również dodatkową usługę “GoPro Plus”, która jest niczym innym, jak płatną chmurą, do której będą automatycznie po podłączniu backupowane nasze filmy. Cena takiej przyjemności to 4,99$ za miesiąc.

Czy w ten sposób firma GoPro pokaże konkurencji, gdzie jej miejsce? Przekonamy się już niedługo!

Zawartość pudełka z Hero 5 Black:

gopro-hero-5-black-pudelko-min

Zawartość pudełka z Hero 5 Session:

gopro-hero5-session

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.