Grammy 2017 – Znamy oficjalne nominacje. Jest ciekawie!

9 Gru 2016

grammy 2017
Od 1959 roku przyznawane są jedne z najważniejszych nagród w przemyśle muzycznym. Mowa tu oczywiście o Grammy Awards, czyli gali, na której przyznawane są nagrody dla najpopularniejszych i odnoszących największe sukcesy gwiazd muzyki. Organizatorzy nie zapomnieli również o muzyce elektronicznej. Swoje statuetki odbierali już m.in. Zedd, Skrillex i Diplo czy Justice. Już w lutym odbędzie się 59 edycja tego prestiżowego wydarzenia, więc już teraz poznaliśmy nominacje w każdej z kategorii. Muszę przyznać, że jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony, mimo że znajdziemy tu artystów, którzy nie cieszą się tak dużą popularnością w Polsce. Kto pojawił się w nominacjach do Grammy 2017?

W kategorii “Najlepsze nagranie Dance” możemy zobaczyć m.in. utwór “Never Be Like You” autorstwa australijskiego producenta Flume’a, czy dobrze znane wszystkim “Don’t Let Me Down”, za które odpowiedzialny jest amerykański duet The Chainsmokers. W dziale “Najlepszy album elektroniki” po raz kolejny pojawia się wspomniany wcześniej Flume, wraz ze swoim drugim LP “Skin”. Fani lżejszych brzmień na pewno ucieszą się z obecności Amerykanina skrywającego się pod aliasem Tycho oraz jego albumu “Epoch”. Cieszy też obecność legendy muzyki elektronicznej – Jeana-Michaela Jarre’a. Przypomnę również o tym, że Flume’a zobaczyliście w Polsce 10 listopada, a Tycho pojawi się w naszych rodzimych progach już 16 lutego! Oficjalna gala Grammy 2017 zapowiada się wyjątkowo ciekawie.

Całą listę nominacji możecie sprawdzić poniżej!

“Najlepsze nagranie elektroniczne”
“Tearing Me Up” — Bob Moses
“Don’t Let Me Down” — The Chainsmokers Featuring Daya
“Never Be Like You” — Flume Featuring Kai
“Rinse & Repeat” — Riton Featuring Kah-Lo
“Drinkee” — Sofi Tukker

“Najlepszy album elektroniczny
Skin — Flume
Electronica 1: The Time Machine — Jean-Michel Jarre
Epoch — Tycho
Barbara Barbara, We Face A Shining Future — Underworld
Louie Vega Starring…XXVIII — Louie Vega

 “Najlepszy remix”
“Cali Coast (Psionics Remix)” — Josh Williams, remixer (Soul Pacific)
“Heavy Star Movin’ (staRo Remix)” — staRo, remixer (The Silver Lake Chorus)
“Nineteen Hundred Eighty-Five (Timo Maas & James Teej Remix)” — Timo Maas & James Teej, remixers (Paul McCartney & Wings)
“Only” (Kaskade X Lipless Remix)— Ryan Raddon, remixer (Ry X)
“Tearing Me Up (RAC Remix)” — André Allen Anjos, remixer (Bob Moses)
“Wide Open (Joe Goddard Remix)” — Joe Goddard, remixer (The Chemical Brothers)

Grammy Awards | WWW

O autorze

Avatar autora
Krzysiek Brodowski editor