Gravity Thailand 2016 – Scena w kształcie pająka

22 Paź 2015

gravity-thailand-2016-the-spider-news

Jakiś czas temu informowałem Was o nieziemsko wyglądającej scenie, którą w tym roku zaprezentowali organizatorzy festiwalu Alfa Future People. Olbrzymi projekt, który – prawdę mówiąc – zostawił w tyle całą konkurencję. Skoro scena za dania powoduje opad szczęki, to co dopiero w nocy? Poprzeczka jest zawieszona wysoko, ale wierzę, że projektanci jeszcze nie raz nas zaskoczą.

Na ciekawy pomysł wpadła firma Arcadia Spectacular. Jest to jedna z wiodących marek, która zajmuje się projektowaniem i budową scen. Do tej pory ich dzieła mogliśmy zobaczyć m.in. na Ultra Music Festival 2015 – Resistance Stage, oraz Glastonbury 2014. Główna oferta zawiera trzy sceny:

– The Bug – mobilna scena w kształcie karalucha, umieszczona na ciężarówce,
– The Afterburner – scena, którą mogliśmy zobaczyć podczas UMF 2015 (Resistance Stage),
– The Spider – flagowa scena tej firmy, jak sama nazwa mówi jest to konstrukcja w kształcie pająka, DJ gra kilka metrów nad ziemią.

To właśnie “Spider” dumnie reprezentował zeszłoroczną edycję Glastonbury. Filmy z tego wydarzania mówią same za siebie. Ten niezwykle oryginalny projekt zdaje egzamin i powoduje to, co powinna powinna powodować scena, czyli efekt “WOW”.

Tym razem The Spider pojawi się na festiwalu Gravity Thailand 2016, który odbywa się w Bangkoku. Projekt przewidziany dla imprez o pojemności ok. 50 000 osób. Scena nie ma frontu, więc wszyscy goście festiwalu bawią się pod zawieszoną kapsułą, w której gra DJ. Oprócz samego designu, “Pająk” oferuje różnego rodzaju pirotechnikę, bogate oświetlenie oraz dodatkowe atrakcje, np. tancerki zawieszone na linach. Póki co podana jest tylko pierwsza faza line-upu festiwalu, na której widnieją Zomboy i Must Die!. Z chęcią zobaczyłbym tę scenę w akcji, tak więc mam nadzieję, że organizatorzy Gravity Thailand uraczą nas streamem z imprezy.

Arcadia Spectacular: WWW | Facebook
Gravity Thailand: WWW | Facebook

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.