Gryffin – Heading Home ft. Josef Salvat

23 Sty 2016

gryffin-heading-home

Dawno, dawno temu odkryłem potęgę serwisu SoundCloud i przekonałem się, jak ogromna część muzyki przechodzi bez echa. Śledziłem kilku artystów, aż po pewnym czasie zrobiła się z tego spora lista. Praktycznie codziennie mogłem przesłuchać jakiś nowy utwór, który często był oddawany za darmo. Nie zliczę ile razy byłem w szoku, że ktoś zdecydował się oddać efekty swojej pracy nie oczekując w zamian nic innego, jak kliknięcia “lubię to”, albo komentarza z opinią.

W taki sposób trafiłem na Dana Griffitha aka Gryffin, który w owym czasie miał na SoundCloud trzy czy cztery piosenki. Nie był jakoś specjalnie popularny, ale słuchając jego remixów można było wyczuć, że czeka go wielka kariera. Najważniejsze jest jednak to, że mimo upływu czasu nie powiela schematu, nie mamy wrażenia “ctrl+c ctrl+v”, a jednak czuć oryginalny styl, którego nie sposób pomylić z nikim innym. Ostatnio zrobiło się o nim głośno za sprawą remixu “Desire” Years&Years. Utwór ten został użyty w soundtracku do filmu “We Are Your Friends”, i w ten sposób dotarł do jeszcze większej grupy słuchaczy.

Dokładnie w sylwestra odbył się pierwszy występ Gryffina na żywo. Był to początek aktualnie trwającej trasy koncertowej, która zaplanowana jest na cały rok. Ciekawostka polega na tym, że do tej pory Dan wydawał tylko i wyłącznie remixy. Mimo tego, fani w ekspresowym tempie wykupują bilety na jego występy. Wczoraj ukazał się debiutancki singiel o nazwie “Heading Home”, gdzie wokalu użyczył Josef Salvat. Nie wiem ile razy już przesłuchałem ten utwór, bo mam ustawione “repeat” na Spotify. Każdy inaczej odbiera muzykę, więc po prostu wciśnijcie “play” i sprawdźcie czy twórczość Gryffina trafia w Wasze gusta.

Today is a huge day for me. It is the release of my first original song “Heading Home” featuring Josef Salvat! It’s been…

Posted by GRYFFIN on 22 stycznia 2016

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.

Zobacz również

Brak wpisów.