Guy Arthur zabrał “Tokyo Drift” do świata Bass House. Polak potrafi!

20 Sty 2020

Polski producent Artur Kurzynski aka Guy Arthur, postanowił odświeżyć główny utwór z jednej z części serii filmów “The Fast and the Furious”. Na profilu Artura pojawił się nowy kawałek zatytułowany “Tokyo Drift”, który zabiera nas do świata dynamicznego Bass House’u. Czy warto przesłuchać interpretację Polaka?

Guy Arthur i “Tokyo Drift”

Muzyka elektroniczna to bezkresny ocean dźwięków, a tym bardziej, gdy jest się tak kreatywnym producentem jak Guy Arthur. Artur to jeden z najzdolniejszy, polskich producentów młodego pokolenia. Tym razem postanowił odświeżyć motyw z filmu “The Fast and the Furious: Tokyo Drift”, który ukazał się na wielkim ekranie w 2006 roku. Mowa o Teriyaki Boyz i ich utworze o tej samej nazwie “Tokyo Drift”. Jeśli dobrze się wsłuchacie, wokal jest niecno inny niż w oryginalnym kawałku. Ze względu na prawa autorskie, Artur musiał użyć coveru.

O ile oryginał to coś z pogranicza amerykańskiego hip-hopu i popu, o tyle w przypadku interpretacji Artura mamy do czynienia z pełnokrwistym Bass House’m. Guy pozostawił, jakże charakterystyczny refren z wokalem, natomiast drop… to trzeba usłyszeć!

Guy Arthur – Tokyo Drift

Może 2020 rok będzie tym przełomowym

Jakiś czas temu zrobiło się głośno o Guy Arturze, a to za sprawą konfliktu z Sethem Hillsem i wytwórnią STMPD RCRDS. Krótko mówiąc, Seth wydał w labelu Martina Garrixa kawałek, który łudząco przypominał dzieło Polaka. Z wywiadu, którego Artur udzielił Essential Music dowiedzieliśmy się, że jest w trakcie wyjaśniania sprawy. Wychodzi na to, że obie strony zawarły porozumienie, bo pod koniec października ubiegłego roku, Garrix zagrał remix “Sicko Mode” autorstwa Guy Arthura. Wiele osób życzy Arturowi większego rozgłosu i uznania, które – miejmy nadzieję – ziszczą się w tym roku.

Jeśli zaciekawiła Was twórczość Artura, to powinniście przesłuchać jego yearmix za rok 2019. Zawiera on wszystkie kawałki z ubiegłego roku, a także nowości. Polecam!

Zobacz również:

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.