Guy Arthur w wytwórni Martina Garrixa. Kolejny Polak w STMPD RCRDS!

14 Mar 2020

Długo na to czekałem, ale wreszcie mogę napisać, że Artur Kurzynski aka Guy Arthur zawitał do wytwórni STMPD RCRDS. W wielu newsach wspominałem o przesłankach mówiących o tym, że Artur nawiąże współpracę z wytwórnią Martina Garrixa i okazuje się, że tak też się stało. Polak rozpoczął przygodę z labelem od remixu utworu “Love You Better” autorstwa Juliana Jordana i Kimberly Fransens. Na jakie brzmienia postawił Guy Arthur?

Guy Arthur w STMPD RCRDS

Mówiąc o debiucie Guy Arthura w STMPD RCRDS, nie sposób pominąć całej historii, która – zaryzykuję to stwierdzenie – doprowadziła do tej premiery. W maju 2019 roku, ukazał się utwór Setha Hillsa “Infinite”, który wyszedł nakładem STMPD RCRDS. Drop tego kawałka jest bliźniaczo podobny do wydanego wcześniej remixu “White Lies” Artura. Polski producent postanowił zareagować i opublikował na Insta Stories nagranie, w którym nałożył na siebie oba utwory. Nie ulega wątpliwości, że słychać praktycznie te same dźwięki.

ZOBACZ WIĘCEJ

Seth Hills skopiował utwór polskiego producenta? Jaka będzie odpowiedź STMPD RCRDS?

Ostatecznie Guy Arthur nawiązał kontakt ze STMPD RCRDS i prowadzone były rozmowy mające na celu rozwiązanie tej kłopotliwej sytuacji. Nie poznaliśmy finału tych rozmów, jednak w październiku pojawiła się nowa, obiecująca przesłanka. Martin Garrix zagrał w swoim secie “Sicko Mode” w remix Guy Arthura. Był to sygnał, że twórczość Polaka dotarła do właściciela STMPD RCRDS. Od tego momentu wiele osób czekało, aż Artur zawita do tej wytwórni, z którą swoją karierę związał również innych polski producent i jednocześnie przyjaciel Guy’a – Mateusz Owsiak aka Blinders.

ZOBACZ WIĘCEJ

Martin Garrix zagrał remix Guy Arthur. Początek współpracy?

Drugi Polak w wytwórni Martina Garrixa

Wychodzi na to, że nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Dzięki zamieszaniu, którego powodem był Seth Hills, STMPD RCRDS a tym samym Martin Garrix, zainteresowało się twórczością Artura. Jest to duża szansa dla Polaka na zdobycie w pełni zasłużonego, szerszego grona odbiorców.

O ile w przypadku wielu producentów wiemy jakich brzmień możemy się spodziewać, o tyle w przypadku Guy Arthura jest to jak najbardziej zasadne pytanie. Tym razem Artur zabrał nas do świata, który klasyfikuję jako mieszankę Bass House z Future House. Dynamiczny i wyraźny beat uzupełnia wokal Kimberly Fransens. W odróżnieniu od oryginału, mamy tu do czynienia z szybszym tempem, a także większą dawką energii.

Mam nadzieję, że to dopiero początek przygody Guy Arthura ze STMPD RCRDS. Chciałbym usłyszeć jego autorski kawałek wydany nakładem tego labelu, podobnie jak liczę na collaby z innymi producentami ze STMPD. Puszczając wodze fantazji, wspólny kawałek Artura i Blindersa wydany w labelu Martina Garrixa, to byłaby prawdziwa niespodzianka. Czas pokaże!

Julian Jordan feat. Kimberly Fransens – Love You Better (Guy Arthur Remix)

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.