Gwiazdy EDM wspierają walkę z wielkim pożarem w Australii

5 Sty 2020

Australia walczy z największymi w historii pożarami lasów, które sieją spustoszenie na wręcz niewyobrażalną skalę. Aktualne dane mówią o milionach hektarów spalonych bądź nadal palących się terenów, które zabiły ok. 500 milionów zwierząt, zniszczyły 2500 budynków, a także spowodowały śmierć 24 osób. W sprawę zaangażowało się wielu artystów, w tym gwiazd muzyki elektronicznej. Ślą oni swoje słowa wsparcia, nagłaśniają sprawę, wpłacają pieniądze na konkretne organizacje i zachęcają innych do pomocy.

Gwiazdy EDM ślą słowa wsparcia

Ciężko przejść obojętnie w obliczu takiej tragedii, która dotyczy nie tylko Australii, ale całej naszej planety. Mając dostęp do szerokiego grona fanów, gwiazdy muzyki elektronicznej postanowiły nagłośnić sprawę i zachęcić ludzi do pomocy w walce z pożarami. Wielu z nich wpłaciło pieniądze na konkretne organizacje (linki znajdziecie na końcu wpisu), a także zamieściło wpisy na Instagramie z poruszającymi zdjęciami.

Don Diablo zachęca do wpłat na Australian Red Cross i jednocześnie dodał, że po przelaniu środków, każdy otrzyma wiadomość o treści “Dziękujemy za wiarę w potęgę ludzkości”.

“Do tych, którzy mogą i chcą pomóc (tak jak ja), powinniście wpłacić pieniądze na Australian Red Cross. Po tym jak to zrobicie, otrzymacie wiadomość o treści: ‘Dziękujemy za wiarę w potęgę ludzkości’, która jest wyjątkowo prawdziwa” – Don Diablo

David Guetta również postanowił nagłośnić sprawę. Jak sam przyznał, cały czas myśli o tym co się dzieje w Australii i nie może zaakceptować tego, co czynimy z własną planetą.

“Cały czas myślę o Australii, co my robimy z naszą planetą?” – David Guetta

Jako rodowity Australijczyk, sprawę poruszył również Timmy Trumpet. Podkreślił on skalę katastrofy, a także docenił odwagę wolontariuszy, którzy walczą z pożarami.

“Jestem dumny i zaszczycony będąc Australijczykiem. Pochodzę z jednego z najpiękniejszych krajów na świecie, ale niestety w moim rodzinny stanie, Nowej Południowej Walii został ogłoszony stan wyjątkowy. Setki pożarów spowodowały spustoszenie w miejscach, w których temperatury osiągają nawet 50 stopi Celsjusza. Wielu straciło życie, dziesiątki tysięcy zostało ewakuowanych z domów, a nasza natura przeżywa niewyobrażalne cierpienie. Walkę z naszym płonącym krajobrazem podjęły setki odważnych i bezinteresownych wolontariuszy, którzy całym sobą walczą na linii frontu. Jeśli chcielibyście pomóc, proszę wpłaćcie pieniądze na NSW Rural Fire Service, do którego linka znajdziecie w bio.” – Timmy Trumpet

W szerszym ujęciu sprawę przedstawili bracia Showtek. Zaznaczyli, że zmiany klimatyczne to nie jest żart i nie możemy tego ignorować. Podkreślili również, że zmiany należy zacząć od samego siebie.

“Patrząc na to co się dzieje, aż ciężko uwierzyć w co zmienia się ta planeta. Kryzys klimatyczny to nie żart, ale wygląda na to, że każdy z nas odwraca głowę, gdy mamy podjąć działanie. Musimy zmienić sposób w jaki żyjemy i jemy, aby mieć pewność, że możemy ocali tę planetę, a ludzie i zwierzęta nie będą musieli tak cierpieć. Zacznij zmiany od siebie, bo nikt nie zrobi tego za Ciebie! Proszę, wpłać tyle pieniędzy ile możesz, aby pomóc! Link w bio.” – Showtek

Do grona artystów zaangażowanych w nagłaśnianie katastrofy dołączył również Steve Aoki. Dodał on kilka zdjęć, które przedstawiają kilka możliwych opcji pomocy w walce z pożarami.

“Serce mi się kraje na widok Australii. Możesz pomóc na kilka sposobów.” – Steve Aoki

Ta katastrofa dotyczy nas wszystkich

Wpisy na mediach społecznościowych tak znanych ludzi mają niesamowitą moc. Podobnie jak ich osobiste zaangażowanie w pomoc, które często ma wymiar finansowy. Przykładowo, znana wokalistka Pink wpłaciła 500 000$ na jedną z organizacji walczących z pożarem. Zamieszczane w sieci nagrania z miejsc ogarniętych ogniem budzą przerażenie, a widok cierpiących, często poparzonych zwierząt łamie serce na pół. Kolejne dane dotyczące start nie napawają optymizmem, podobnie jak prognozy pogody. Pozostaje wspierać wszystkich ludzi walczących z pożarem, którzy starają się minimalizować skalę katastrofy.

Jeśli chcecie dołożyć swoją cegiełkę i pomóc Australii w walce z tym ogromnym pożarem, to tutaj znajdziecie linki do konkretnych organizacji:

O autorze

Avatar autora
Tomasz Bagiński administrator

Miłośnik muzyki elektronicznej, który dzieli się swoją pasją z innymi ludźmi. Pomysłodawca, założyciel oraz właściciel marki Essential Music.